بررسی واقعیت: آیا یک رئیس اوباش فیلادلفیا برای تولید 300000 رأی گیری برای جو بایدن استخدام شده است؟


پستی که در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده ادعا می کند رئیس یک اوباش در فیلادلفیا توسط رئیس جمهور جدید منتخب جو بایدن برای چاپ غیرقانونی 300000 برگ رای گیری برای انتخابات ریاست جمهوری استخدام شده است.

جمله: نادرست

مسئولان انتخابات محلی فیلادلفیا و وکیل مرلینو گفتند که این ادعا خلاف واقع است. این دادخواست ناشی از وب سایتی است که سابقه انتشار اطلاعات غلط را دارد.

تأیید حقایق:

کاربر فیس بوک به مقاله ای با عنوان “انحصاری: چگونه یک رئیس اوباش انتخابات را سرقت کرد – و چرا می تواند به جو بایدن روی بیاورد” مراجعه کرد ، که توسط Buffalo Chronicle در 14 نوامبر منتشر شد. در این مقاله به نقل از منابع ناشناس گفته شده بود که ستاد انتخاباتی بایدن 3 میلیون دلار به جوزف “Skinny Joe” مرلین جنایتکار فیلادلفیا پرداخت کرده بود تا 300000 برگ خالی را برای بایدن مشخص کند و آنها را در مرکز همایش های فیلادلفیا رها کند.

مقاله Buffalo Chronicle بود توییت توسط جوردن سکولوف ، پسر یکی از وکلای رئیس جمهور دونالد ترامپ ، جی سکولوف. NewsGuard ، شرکتی که قابلیت اطمینان وب سایت های خبری را ارزیابی می کند ، گفت این وب سایت قبلاً اطلاعات غلطی را منتشر کرده بود.

هیچ مدرکی برای اثبات ادعا وجود ندارد که مرلینو آرای پنسیلوانیا را برای بایدن در طول انتخابات 2020 تولید کرده است. آل اشمیت ، کمیسر شهر فیلادلفیا در مصاحبه با CNN در 11 نوامبر گفت که انتخابات ایمن است و به ادعاهای تقلب در شبکه های اجتماعی مانند “ادعاهای کاملاً مضحک که در واقع اصلاً بی اساس هستند” پخش شده است. جین روچ ، سخنگوی دادستان منطقه فیلادلفیا ، لاری کراسنر ، نیز به فاکس نیوز با بیان اینکه این ادعا خلاف واقع است ، گفت: این ادعا که توسط یک وب سایت بد منتشر شده ، کاملاً ابطال شده است.

حتما بخوانید:
"لطفا عقب ننشین" - تولیسی گابارد در مورد مسائل مهم فنی از ترامپ دفاع می کند ، می گوید "آینده کشور ما در معرض خطر است"

وكیل جان مرینگولو ، نماینده مرلینو ، در بیانیه ای به نیویورك دیلی نیوز گفت: “مشتری من كاملاً اتهامات را رد می كند و جوی ترجیح می دهد بیش از هر زمان دیگری افشاگر باشد.” (مرتبط: آیا کارگران انتخابات فیلادلفیا شمارش آرا mail نامه های پستی را در شب انتخابات متوقف کردند؟)

به گفته فیلی گلس ، مرلینو از اواخر سال گذشته در فلوریدا تحت نظر بوده است. آسوشیتدپرس گزارش داد که وی قبلاً در سال 2018 به شرط بندی غیرقانونی خود متهم شده بود تا از محاکمه مجدد به دلیل رکوردگری جلوگیری کند.
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید