بررسی واقعیت: آیا نیروهای ویژه ارتش ایالات متحده سرورهایی را از تاسیسات سیا در آلمان توقیف کردند؟


پستی که در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده ادعا می کند نیروهای ویژه آمریکایی برای دستگیری سرورهای حاوی شواهدی از تقلب در انتخابات به یک مرکز سیا در فرانکفورت آلمان حمله کردند.

جمله: نادرست

سخنگویان ارتش آمریكا و فرماندهی نیروهای ویژه ارتش آمریكا ادعاهای این حمله را رد كردند. به نظر می رسد این ادعا تکرار شایعه ای است که قبلاً رد شده بود مبنی بر اینکه ارتش از سرورهای یک شرکت فناوری انتخابات در آلمان سرور می گیرد.

تأیید حقایق:

این پست که نشان می دهد دو توییت گرفته شده بر روی صفحه نمایش گرفته شده ، ادعا می کند که یک مأمور سیا و پنج سرباز در حمله به تاسیسات سیا در فرانکفورت کشته شده اند. در این پست آمده است که نیروهای ویژه آمریکایی که حمله متهم را انجام می دهند ، سرورهایی را که حاوی شواهدی از تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 است ، ضبط کرده اند. (مرتبط: آیا ارتش آمریكا سرورهایی را از سیستم های رای گیری Dominion در آلمان توقیف كرد؟)

ژنرال بازنشسته توماس مکینرنی ادعای حمله نظامی ادعایی ایالات متحده به تأسیسات سیا را در مصاحبه 28 نوامبر با نمایش آنلاین Worldview Weekend مطرح کرد. با این حال ، سخنگویان ارتش ایالات متحده و فرماندهی نیروهای ویژه ارتش ایالات متحده به این موضوع گفتند زمان جنگ که “ادعاهای حمله” نادرست “بود.

به نظر می رسد این ادعا تکرار این ادعای نادرست است که ارتش سرورهای فرانکفورت را از شرکت فناوری انتخاب Dominion Voting Systems یا Scytl مصادره کرده است. وقتی این تکرار قدیمی در شبکه های اجتماعی پخش شد ، هر دو شرکت فناوری انتخابات آن را تکذیب کردند. سخنگوی ارتش همچنین در نامه ای به چک کردن واقعیت خود در آن زمان گفت که “او هیچ نوع حمله ای در آلمان انجام نداد و ما نیز سرورهای داده های انتخاباتی را به دست نیاوردیم.”

حتما بخوانید:
پیستون های ترانک قطر زیادی دارند

آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت ها در 12 نوامبر بیانیه مشترک کمیته اجرایی شورای هماهنگی دولت برای زیرساخت های انتخاباتی و شورای هماهنگی زیرساخت های بخشی را منتشر کرد و در آن اظهار داشت که “هیچ مدرکی مبنی بر حذف یا از بین رفتن سیستم رای گیری وجود ندارد. رأی دادند ، رأی خود را تغییر دادند یا به هر طریقی مصالحه کردند. در این بیانیه همچنین گفته شد انتخابات 3 نوامبر “امن ترین انتخابات در تاریخ آمریکا” است.

به گزارش آسوشیتدپرس ، جو بایدن رئیس جمهور منتخب برنده مورد انتظار انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 در 7 نوامبر شد.
منبع: outlandernews.ir