بررسی واقعیت: آیا نانسی پلوسی سهام سیستم های رای گیری Dominion را دارد؟


یک پست ویروسی در فیس بوک ، بیش از 11000 بار به اشتراک گذاشته شده ، ادعا می کند که رئیس مجلس نمایندگان نانسی پلوسی دارای سهام در سیستم های رای گیری Dominion است.

جمله: نادرست

فرم افشای مالی Pelosi برای سال 2019 ارتباط مالی با شرکت فناوری انتخابات را نشان نمی دهد. Dominion Voting Systems رابطه “مالکیت شرکت” با Pelosi را انکار کرده است.

تأیید حقایق:

در هفته های بعد از انتخابات 3 نوامبر ، شرکت فناوری انتخابات Dominion Voting Systems موضوع اطلاعات نادرست مربوط به انتخابات بود. این پست خاص به دنبال پیوند Pelosi به سیستم های رای گیری Dominion است ، بیان می کند: “Pelosi صاحب سهام نرم افزار Dominion است که بالغ بر آرا است. آنجا هیچ چیز ماهی وجود ندارد. “

به گزارش آسوشیتدپرس ، مدیر عامل شرکت Dominion Voting Systems جان پولوس در نامه ای در پاسخ به درخواست کمیته اداری مجلس وزیران گفت که این شرکت 75.2٪ متعلق به شرکت خصوصی Staple Street Capital و 12٪ متعلق به آن است. وی افزود که هیچ سرمایه گذار دیگری بیش از 5 درصد از دولت را در اختیار ندارد.

فرم افشای Pelosi در سال 2019 ، که در آگوست سال جاری ثبت شد ، هیچگونه مالکیت و علاقه مالی به سیستم های رای گیری Dominion را نشان نمی دهد. وی همچنین به “س Noال” در مورد اینکه آیا جزئیات “اعتماد کور واجد شرایط” را به نفع خود ، شوهرش یا فرزند وابسته از فرم حذف کرده و آیا “فرم دارایی های دیگر” ، درآمد “غیر عملیاتی” را از فرم حذف کرده است ، “نه” پاسخ داد ، معاملات یا تعهدات همسر یا فرزند وابسته زیرا آنها در هر سه آزمون معافیت شرکت می کنند. “

حتما بخوانید:
اخبار روز ایران و جهان

Dominion Voting Systems در وب سایت خود اعلام کرده است که “این شرکت هیچ رابطه مالکیتی با خانواده Pelosi ، خانواده Feinstein ، Clinton Global Initiative ، Smartmatic ، Scytl یا هرگونه ارتباط با ونزوئلا یا کوبا ندارد.” سخنگوی شرکت همچنین پیش از این به رویترز گفته بود که “هیچ ارتباطی با آقای پلوسی” ندارد.

این شرکت فناوری انتخاب به دلیل مشارکت در انتخابات سال 2020 مورد توجه رسانه ها قرار گرفت. اگر پلوسی سهام این شرکت را در اختیار داشت ، احتمالاً توسط رسانه ها تصاحب می شد ، اما هنوز هیچ خبرگزاری ملی برای این کار وجود ندارد. (مرتبط: مدیر ارشد بازاریابی نانسی پلوسی در بزرگنمایی؟)

به گفته دولت بلومبرگ ، ندیم الشامی رئیس ستاد سابق Pelosi به عنوان لابیست براونستین هایت Hyatt Farber Schreck استخدام شده است ، شرکتی که به نمایندگی از Dominion Voting Systems لابی می کند. Atlanta Journal-Constitution در تاریخ 1 نوامبر گزارش داد كه Dominion همچنین از لابی گران جمهوری خواه مانند جارد توماس ، كارمند سابق فرماندار جورجیا برایان كمپ در زمان وزیر خارجه استفاده می كرد.

این بررسی واقعیت در FactChat در IFCN 2020 برای انتخابات ایالات متحده #Chatbot در WhatsApp موجود است. برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید


منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید