بررسی واقعیت: آیا میشیگان بیشتر از رای دهندگان ثبت نام شده در انتخابات ریاست جمهوری رای آورده است؟


تصویری که در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده ادعا می کند که انتخابات ریاست جمهوری میشیگان در سال 2020 بیشتر از رأی دهندگان ثبت نام شده رای آورده است.

جمله: نادرست

وب سایت وزارت امور خارجه میشیگان بیش از 8 میلیون رای دهنده ثبت شده را در تاریخ 1 نوامبر نشان داد. تعداد رای دهندگان در انتخابات ریاست جمهوری میشیگان – بیش از 5.5 میلیون نفر – از تعداد رای دهندگان ثبت شده در ایالت در اول نوامبر یا فردای روز انتخابات فراتر نمی رود.

تأیید حقایق:

پست های رسانه های اجتماعی ادعا می كنند كه كشورهایی كه مردد دارند بیشتر از رأی دهندگان ثبت نام شده رأی داده اند از روز انتخابات به طور گسترده منتشر شده است این پست خاص در فیس بوک که ضبط صفحه ای از توییت 19 نوامبرادعا می کند که 8.1 میلیون “نفر” در میشیگان رأی داده اند. مشکل اینجاست … فقط 7.8 میلیون رأی دهنده ثبت نام کرده اند. این کار سختی نیست. “

به گزارش آسوشیتدپرس ، میشیگان رکورد مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 را دارد. داده های دفتر وزیر خارجه میشیگان نشان می دهد که بیش از 5.5 میلیون برگ رأی گیری ریاست جمهوری در میشیگان ثبت شده است. با این حال ، تعداد آرا cast داده شده از تعداد رأی دهندگان ثبت شده در کشور فراتر نمی رود.

نسخه بایگانی شده وب سایت مرکز اطلاعات امور خارجه وزارت امور خارجه میشیگان از اول نوامبر نشان می دهد که این ایالت بیش از 8 میلیون رأی دهنده ثبت نام کرده است. آماری که در 4 نوامبر ، یک روز پس از روز انتخابات در همان وب سایت نشان داده شده است ، نشان می دهد که بیش از 8.1 میلیون رأی دهنده در میشیگان ثبت نام کرده اند. این ایالت از همان روز اجازه ثبت نام رای دهندگان را می دهد.

حتما بخوانید:
وکیل بانکی چیست؟

جیک رولو ، مدیر ارتباطات و امور خارجه دفتر وزیر خارجه میشیگان ، گفت: “5.5 میلیون نفر در انتخابات میشیگان رأی دادند و این ایالت 8.1 میلیون رأی دهنده ثبت شده دارد” ، تا صحت شما را از طریق ایمیل تأیید كند.

آسوشیتدپرس گزارش داد ، تقریباً 71 درصد از ساکنان میشیگان بالای 18 سال در انتخابات رأی دادند. (نه ، یک مرد میشیگان که در سال 1984 درگذشت در انتخابات سال 2020 رأی نیاورد)

CNN گزارش داد ، شورای ایالتی میشیگان رأی داد كه رئیس جمهور منتخب جو بایدن به عنوان برنده 16 رای انتخاباتی این ایالت تأیید شود. پیش از این رسانه هایی مانند آسوشیتدپرس ، فاکس نیوز و ای بی سی نیوز بایدن را به عنوان برنده مسابقه ریاست جمهوری در 4 نوامبر در میشیگان پیش بینی کرده بودند.

این بررسی واقعیت در FactChat در IFCN 2020 برای انتخابات ایالات متحده #Chatbot در WhatsApp موجود است. برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید