بررسی واقعیت: آیا مردی با لباس خرس به دلیل پاره شدن چادرهای خریداران جمعه سیاه دستگیر شده است؟


تصویری که در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده ادعا می کند مردی با لباس خرس قطبی به دلیل پاره شدن چادرهای خریداران جمعه سیاه دستگیر شد.

جمله: نادرست

تصویر مرد دستگیر شده در واقع از اعتراضات آب و هوایی سال 2014 در نیویورک است. به نظر می رسد این ادعا از یک وب سایت طنز نشات گرفته باشد.

تأیید حقایق:

جمعه سیاه ، یک روز پس از روز شکرگذاری ، که به عنوان آغاز فصل خرید تعطیلات شناخته می شود ، معمولاً جمعیت خریداران را که در خارج از اردوگاه منتظر باز شدن مغازه ها هستند ، به خود جلب می کند. USA Today گزارش داد ، به دلیل شیوع ویروس کرونا ، احتمالاً امسال تعداد بیشتری از خریداران خرید آنلاین را انتخاب می کنند.

تصویر فیس بوک دو عکس را به اشتراک می گذارد: یکی نشان دادن چادرهای برپا شده در مقابل ساختمان ، همراه با “خواندن اخبار” ، خواندن “مردی با لباس خرس که به دلیل پاره شدن چادرهای خریداران جمعه سیاه دستگیر شد” و دیگری ، شخصی را نشان می دهد که لباس خرس قطبی را پوشیده و دستبند پلیس است.

با این حال ، هیچ مدرکی مبنی بر دستگیری فردی با لباس خرس قطبی به دلیل مخالفت با خریداران جمعه سیاه وجود ندارد. با جستجوی معکوس برای تصاویر ، بررسی کنید حقیقت شما دریافت که تصویر مرد لباس پوشیده دستگیر شده است در واقع گرفته شده به گزارش واشنگتن پست ، در یک اعتراض آب و هوا در سپتامبر 2014 در نیویورک.

طبق گزارش NBC نیویورک ، معترض لباس یکی از 100 معترض دستگیر شده در جریان اعتراض است. این دستگیری ها یک روز پس از آن صورت گرفت که 300،000 نفر در راهپیمایی آب و هوای مردم در نیویورک راهپیمایی کردند تا توجهات را به تغییرات آب و هوا و تأثیر آن بر روی کره زمین جلب کنند. (مرتبط: آیا Minecraft در ماه دسامبر خاموش می شود؟)

حتما بخوانید:
قیمت و مدل جدید سرامیک و کاشی دستشویی

این دادخواست ممکن است از مقاله ای با عنوان “مردی با لباس خرس که به دلیل پاره شدن چادرهای اردوگاه های جمعه سیاه دستگیر شد” در سال 2017 منتشر شده است ، که در 8 طنز منتشر شده است ، که به عنوان “وب سایت اخبار و طنزهای طنز” توصیف شده است. chiron که در تصویر فیس بوک دیده می شود احتمالاً در وب سایتی ایجاد شده است که اخبار خنده دار تولید می کند و سپس به همراه تصویری از مرد با لباس خرس قطبی که دستگیر شده است ، به عکس چادرها اضافه شده است.
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید