بررسی واقعیت: آیا مجله تایم جلدی را منتشر کرد که باراک اوباما را “پادشاه بزرگترین رسوایی سیاسی تاریخ معاصر” خوانده بود؟


تصویری که در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده حاکی از آن است که جلد مجله تایم رئیس جمهور پیشین باراک اوباما را “پادشاه بزرگترین رسوایی سیاسی تاریخ معاصر” خوانده است.

جمله: نادرست

هیچ مدرکی وجود ندارد که مجله تایم چنین جلدی را منتشر کند.

تأیید حقایق:

جلد ادعایی این مجله حاوی عکسی از لبخند اوباما با متن است: “زمان من تمام شده است.” در پایین سمت چپ تصویر کلمه “OBLIGATION” وجود دارد ، و پس از آن متنی وجود دارد: بزرگترین رسوایی سیاسی در تاریخ مدرن است. “کل تصویر توسط مرز قرمز مجله تایم احاطه شده است.

در زیرنویس عنوان شده است: “از آنجا که رسانه های اجتماعی توسط رسانه ها منحرف شده و مردم از پلیس کوید -19 و پلیس سفید می ترسند ، در واقع یک داستان واقعی در حال گسترش است!” “داستانی به نام طبقه بندی نشده. رسانه های اخبار جعلی نمی خواهند خیلی به آن بپردازند ، اما این خبر واقعی است! “

با این حال ، پوشش اصلی نیست. این تصویر فاقد برخی از نشانه های سنتی روی جلد مجله تایم است که اصالت آن را زیر سوال می برد. به عنوان مثال ، جلد مجله Time معمولاً تاریخ انتشار در گوشه بالا سمت راست و “time.com” در گوشه پایین سمت راست را شامل می شود که هر دو در تصویر وجود ندارد.

در حالی که اوباما بارها و بارها در جلد مجله تایم قرار گرفته است ، اما هیچ یک از این جلدها گناهکار خیانت در او نیست. بنیاد Daily Caller News تمام جلدهای مجله تایم را که از سال 2008 برای اولین بار انتخاب اوباما منتشر شده جستجو کرد ، اما چیزی مشابه تصویر به اشتراک گذاشته شده در فیس بوک پیدا نکرد.

حتما بخوانید:
10 بهترین چوب بیلیارد کیو در سال 2022

کریستین ماتزن ، مدیر ارتباطات در مجله تایم ، در یک ایمیل به DCNF گفت: “من می توانم تأیید کنم که این یک تصویر معتبر از جلد TIME نیست.” (مرتبط: آیا این تصویر پرتره رسمی کاخ سفید باراک اوباما را نشان می دهد؟)

این اولین بار نیست که یک جلد جعلی از مجله تایم در شبکه های اجتماعی پخش می شود. تحقیقات در مورد این واقعیت قبلاً یک پوشش جعلی را نشان داد که تصویری از رئیس جمهور دونالد ترامپ را در بالای کلمات “بدترین” نشان می داد. رئيس جمهور. چند وقت. “

محتوای ایجاد شده توسط بنیاد خبری Daily Caller News به طور رایگان در دسترس هر ناشر خبره واجد شرایطی است که می تواند مخاطبان زیادی را به خود جلب کند. برای گزینه های صدور مجوز برای محتوای اصلی ما ، لطفاً تماس بگیرید [email protected].


منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید