بررسی واقعیت: آیا فرماندار پنسیلوانیا این سند را با قوانین تقدیر منتشر کرد؟


تصور می شود تصویری که در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده است ، سندی را نشان می دهد که توسط دولت فرماندار پنسیلوانیا ، تام وولف ، فهرست قوانینی را برای جشن شکرگذاری در طول بیماری همه گیر COVID-19 نشان می دهد.

جمله: نادرست

هیچ مدرکی وجود ندارد که دولت گرگ عکس سند را منتشر کرده باشد. سخنگوی وزارت بهداشت پنسیلوانیا تأیید کرد که “قطعاً توسط دولت گرگ ایجاد یا مجاز نشده است.”

تأیید حقایق:

اعتقاد بر این است که این تصویر حاوی سندی است که حاوی “قوانین ولف فرماندار پنسیلوانیا برای بازدیدهای خانگی از شکرگذاری” است. این لیست ، که می گوید این قوانین در 27 اکتبر “نهایی” شد ، شامل 13 قانون ادعایی است که انتظار می رود ساکنان پنسیلوانیا مطابق با دستورالعمل های COVID-19 از آنها پیروی کنند تا روز شکرگذاری را با خیال راحت برگزار کنند

برخی از قوانین ذکر شده در تصویر عبارتند از: ممنوعیت بوقلمون و سیب زمینی له شده ، محدود کردن تجمعات به کمتر از دو ساعت ، الزام تجمعات به خارج و هشدار در مورد ورزش. بیش از سه خانوار ، از جمله خانه خود ، نباید حضور داشته باشند ، بنابراین “اگر 3 فرزند متاهل داشته باشید ، فقط دو نفر از آنها می توانند بیایند”. (مرتبط: آیا نامه های قرنطینه در پنسیلوانیا به مردم می گوید در روز انتخابات نمی توانند رای دهند؟)

با این حال ، هیچ مدرکی وجود ندارد که ولف یا دولت او عکس سند را منتشر کرده باشند. این مورد نه در وب سایت وزارت بهداشت پنسیلوانیا یا وب سایت فرماندار موجود است. دولت پنسیلوانیا نیز خبری منتشر نکرده است که این سند را تبلیغ می کند. مگی موما ، سخنگوی DOH ، در نامه ای به بررسی واقعیت خود گفت که “این پست اصلی نیست و مطمئناً توسط دولت گرگ ایجاد یا مجاز نشده است.”

حتما بخوانید:
باربری کاشانی - اتوبار کاشانی - 44440426 - 28% تخفیف ویژه

به نظر می رسد این سند از یک پست مشابه در فیس بوک ناشی شده است که می خواهد خلاصه ای از دستورالعمل های فرماندار کالیفرنیا ، گاوین نیوزوم را منتشر کند. اگرچه این لیست شامل محدودیت های واقعی اعمال شده توسط Newsom است ، اما سازنده این لیست زبان خاص خود را مانند “بدون بوقلمون یا کاسه سیب زمینی له شده یا سالاد کرن بری” اضافه کرده است. ایالت کالیفرنیا دستورالعمل های خود را به روز کرده است.

پنسیلوانیا اخیراً اقدامات بیشتری را برای کمک به جلوگیری از گسترش COVID-19 انجام داده است. وی با توجه به اینکه افراد در خانه های مختلف با هم هستند و افرادی که از ایالت های دیگر به پنسیلوانیا سفر می کنند تا 72 ساعت پس از ورود آزمایش COVID-19 را انجام دهند ، وظیفه خود را برای اضافه کردن شرایط در داخل خانه تقویت کرد. آسوشیتدپرس. این ایالت همچنین دستور داد “صنعت خرده فروشی خدمات غذایی ، از جمله بارها ، رستوران ها و غذاخوری های خصوصی ، فقط در ساعت 17:00 در تاریخ 25 نوامبر سال 2020 فروش الکل را برای مصرف در محل متوقف کنند”. فرماندار.

دکتر راشل لوین ، وزیر بهداشت پنسیلوانیا در بیانیه ای گفت: “تعطیلات زمانی برای همبستگی است ، اما امسال باید در مورد آنچه که به نظر می رسد تجدید نظر کنیم.” “این جشن شکرگذاری را برای جشن گرفتن در کنار افراد خانواده خود و ارتباط عملی با عزیزانتان انتخاب کنید. اگر قصد دارید برای جشن گرفتن از خانه خود را ترک کنید ، لطفاً دستور تخفیف را دنبال کنید ، ماسک بزنید و شش متر با دیگران فاصله داشته باشید. اگر هوا اجازه می دهد ، بیرون بنشینید و از روز لذت ببرید. “

حتما بخوانید:
آلیس فرح مدیر ارتباطات کاخ سفید استعفا داد - اولین مقام ارشد کاخ سفید که پس از انتخابات این کار را انجام داد

وزارت بهداشت پنسیلوانیا همچنین از ساکنان خواست تا “جشن های تعطیلات را به اعضای خانه نزدیک خود محدود کنند یا تعداد حاضران را محدود کنند و به توصیه های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها برای تعطیلات ایمن تر عمل کنند.” توصیه های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها برای سازماندهی مجالس تعطیلات به صورت آنلاین در دسترس است.


منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید