بررسی واقعیت: آیا رئیس سیستم های رای گیری دومینیون بخشی از تیم انتقالی جو بایدن است؟


اجتماعی گزارش رسانه ها ادعا می کند که رئیس شرکت فناوری انتخاب Dominion Voting Systems در تیم انتقالی رئیس جمهور تازه انتخاب شده جو بایدن فعالیت می کند.

جمله: نادرست

پیتر نفگرگر رئیس هیئت مدیره Smartmatic است و نه Dominion Voting Systems. سیستم های رأی گیری Smartmatic و Dominion بیان می کنند که آنها هیچ ارتباط مستقیمی با خود ندارند.

تأیید حقایق:

از روز انتخابات در 3 نوامبر ، سیستم رای گیری Dominion یک هدف محبوب برای اطلاعات غیرمجاز مربوط به انتخابات ریاست جمهوری بوده است. برخی از پست های شبکه های اجتماعی در تلاشند تا Dominion Voting Systems را به تیم انتقالی بایدن پیوند دهند از جانب ادعا می کند که نفنگر ، مدیر سابق TSA ، رئیس شرکت فناوری انتخابات است. (مرتبط: آیا ارتش آمریكا سرورهایی را از سیستم های رای گیری Dominion در آلمان توقیف كرد؟)

در حالی که نفجر با تیم انتقال بایدن در ارتباط بود ، او به عنوان رئیس هیئت مدیره شرکت فناوری Smartmatic و نه Dominion Voting Systems خدمت می کرد. وب سایت انتقال بایدن-هریس از نگنگر به عنوان “داوطلب” تیم بررسی آژانس امنیت داخلی نام می برد. داوطلبان در تیم های بررسی آژانس بایدن “افرادی هستند که با توانایی شخصی داوطلب انتقال می شوند” ، طبق وب سایت بایدن-هریس برای انتقال.

Dominion Voting Systems در وب سایت خود اظهار داشت که این شرکت “متعلق به Smartmatic نبوده و نبوده است” ، با اشاره به اینکه Dominion Voting Systems “یک شرکت کاملاً جداگانه و رقیب سرسخت Smartmatic است” که “از نرم افزار Smartmatic استفاده نمی کند”. بر اساس وب سایت Smartmatic ، Smartmatic “مالك شركت رای گیری دیگری نیست” و نرم افزار آن “مجوز ندارد یا به طریقی دیگر در دستگاه های رای گیری سایر شركت ها استفاده می شود.”

حتما بخوانید:
"مثل داشتن مربی چاق است": جسی واترز قوانین ریاکارانه COVID را تحت فشار قرار می دهد

کمیته اجرایی شورای هماهنگی دولت زیرساخت های انتخاباتی و شورای هماهنگی بخش زیرساخت های انتخاباتی در بیانیه مشترکی در تاریخ 12 نوامبر گفتند: “هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد هر سیستم رأی گیری باعث حذف یا از دست دادن آرا ، تغییر آرا یا به خطر افتادن آنها شده است. مسیر “. این بیانیه در حالی مطرح شد که ادعاهای بی اساس مبنی بر حذف یا تغییر آرا Dom سیستم های رای گیری Dominion ، ادعایی که این شرکت در وب سایت خود “به شدت تکذیب” می کند.

Check Your Fact قبلاً پست های رسانه های اجتماعی را افشا کرده و ادعا کرده است که سیستم های رأی گیری Dominion ، از رئیس مجلس نمایندگان نانسی پلوسی ، که صاحب سهام این شرکت است ، گرفته تا ارتش های ایالات متحده که سرورهای شرکت اشغال کننده در آلمان را در اختیار دارند ، بوده است.

این بررسی واقعیت در FactChat در IFCN 2020 برای انتخابات ایالات متحده #Chatbot در WhatsApp موجود است. برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید