بررسی واقعیت: آیا دونالد ترامپ در توییتی Diego Maradona و Madonna را اشتباه گرفت؟


تصویری که در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده ادعا می کند دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در توییتر خود نوشته است: “شنیدن خبر مرگ مارادونا بسیار ناراحت کننده است. مرد بزرگ. موسیقی او فوق العاده بود. “

جمله: نادرست

هیچ اطلاعاتی در مورد نوشتن توییتر در توییتر یا حذف این پیام وجود ندارد.

تأیید حقایق:

به گزارش CNN ، دیگو مارادونا ، یک فوتبالیست افسانه ای آرژانتینی ، چهارشنبه در سن 60 سالگی بر اثر نارسایی قلبی درگذشت. به گزارش بی بی سی ، خبر درگذشت وی باعث عزاداری و احترام هواداران در سراسر جهان شد و رئیس جمهور آرژانتین نیز صبح روز سه روزه ملی را اعلام کرد.

یک پست در فیس بوک چیزی را نشان می دهد که به نظر می رسد پیام صفحه ای از یک توییت ارسال شده توسط ترامپ است که سعی در تسلیت گفتن به این فوتبالیست دارد. ترامپ ظاهرا مارادونا را با خواننده آمریکایی مدونا ، که زنده است ، در این توییت اشتباه گرفته است.

در توئیتر ادعایی ترامپ آمده است: “شنیدن خبر مرگ مارادونا بسیار ناراحت کننده است.” “او مرد بزرگی است. موسیقی او فوق العاده بود. به یاد دارم که اوایل دهه 80 آلبوم های او را گوش می دادم. روحش شاد!” (مرتبط: آیا دونالد ترامپ توییت کرد که اگر جو بایدن پیروز شود “کشور را ترک خواهد کرد؟)”

به نظر می رسد این توییت ساختگی بوده است. بنیاد Daily Caller News بنیاد ترامپ را جستجو کرد حساب های تایید شده توییترrealDonaldTrump و POTUS – اما هیچ سخنی شبیه به توییت منتسب به وی پیدا نکرد. جستجوی توییت های حذف شده وی در بایگانی ProPublica نیز نتوانست هیچ تطابقی را نشان دهد.

حتما بخوانید:
بهترین محل نصب جی پی اس کجاست؟

اگرچه به نظر می رسد ترامپ این دو چهره مشهور را اشتباه نگرفته است ، اما به نظر می رسد برخی از کاربران شبکه های اجتماعی اشتباه کرده اند. اسمش مدونا بود روند در توییتر بر اساس گزارش رسانه ها ، پس از آنکه بسیاری از کاربران توییتر مارادونا را به نام خود پذیرفتند ، با ادای احترام و تسلیت به خواننده ،

محتوای ایجاد شده توسط بنیاد خبری Daily Caller News به طور رایگان در دسترس هر ناشر خبره واجد شرایطی است که می تواند مخاطبان زیادی را به خود جلب کند. برای گزینه های صدور مجوز برای محتوای اصلی ما ، لطفاً تماس بگیرید [email protected].
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید