بررسی واقعیت: آیا جیم کری گفته است ، “ویروس ثابت کرده است که می توان به راحتی تمام دنیا را دستکاری کرد”؟


یک تصویر ویروسی به اشتراک گذاشته شده در فیس بوک ادعا می کند که جیم کری بازیگر سینما می گوید: “ویروس ثابت کرده است که با کنترل ساده رسانه ها ، دانشگاه ها و دارو می توان تمام جهان را از طریق ترس به راحتی کنترل کرد.”

جمله: نادرست

هیچ مدرکی دال بر این که کری این گفته را گفته باشد وجود ندارد.

تأیید حقایق:

کری ، بازیگر برنده جایزه و مشهور به خاطر بازی در فیلم هایی مانند مرد روی ماه و بروس متعال ، ده ها کارتون منتشر کرده است که دیدگاه های سیاسی خود را به اشتراک می گذارند. یک تصویر در فیس بوک عکسی از کری را در کنار نقل قول منسوب به وی نشان می دهد که در آن می خوانید: “ویروس ثابت کرده است که با کنترل ساده رسانه ها ، دانشگاه ها و دارو می توان کل جهان را با ترس کنترل کرد.”

“معمولاً شما با نظرات سیاسی جیم کری موافق نیستید (وای)! اون اینجاست! “زیرنویس روی عکس نوشته شده است. (مرتبط: آیا جیم کری گفت: “نخبگان هالیوود برای کریسمس بچه های کامل می خورند؟”)

اما هیچ مدرکی دال بر اینکه کری هرگز چنین سخنی گفته باشد وجود ندارد. بنیاد خبری Daily Caller News هیچ گزارشی در رسانه ها پیدا نکرده است که این نظر را به کری مرتبط کند. در حقیقت ، نقل قول هایی مشابه آنچه را که به کری نسبت داده اند حداقل از مارس 2020 در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده اند. در بسیاری از اوقات ، نقل قول بدون انتساب به اشتراک گذاشته می شود.

حتما بخوانید:
با این سه نکته هنر سبک زندگی را درک کنید

کری دارد توییت برای COVID-19 در چندین مورد ، که معمولاً با یک کارتون سیاسی خلق شده توسط وی همراه است. با این حال ، نقل قول منسوب به او در پست فیس بوک در حساب توییتر او یافت نشد ، @جیم کری. به نظر نمی رسد که کری حساب دیگری در شبکه های اجتماعی داشته باشد.

مارلی لزلی ، روزنامه نگار کری ، در نامه ای به DCNF تأیید کرد که این بازیگر چنین نقل قولی نکرده است و گفت: “نقل قولی که شما به آن اشاره می کنید توسط مشتری من جیم کری انجام نشده است.”

محتوای ایجاد شده توسط The Daily Caller News Foundation به صورت رایگان در اختیار هر ناشر واجد شرایط اخباری است که می تواند مخاطبان زیادی را در بر گیرد. برای گزینه های صدور مجوز برای محتوای اصلی ما ، لطفاً تماس بگیرید [email protected].
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید