بررسی واقعیت: آیا جو بایدن دفتر منتخب رئیس جمهور را اختراع کرد؟


پستی که در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده ادعا می کند رئیس جمهور منتخب جو بایدن “کابینه رئیس جمهور منتخب” را ابداع کرده است.

جمله: نادرست

اگرچه هیچ دفتر رسمی فدرال رئیس جمهور منتخب وجود ندارد ، بایدن این اصطلاح را اختراع نکرد. حداقل دو رئیس جمهور منتخب دیگر و همچنین اداره خدمات عمومی (GSA) در گذشته از این اصطلاح استفاده کرده اند.

تأیید حقایق:

تصویر بایدن را نشان می دهد که با کلمات “دفتر رئیس جمهور منتخب” بر روی تریبونی در مقابل او و یک علامت در پشت او صحبت می کند. عنوان همراه عکس نشان می دهد که معاون سابق رئیس جمهور این اصطلاح را ابداع کرده است.

اگرچه هیچ “دفتر رئیس جمهور منتخب” فدرال رسمی وجود ندارد ، اما عنوان رسمی تیم انتقال رئیس جمهور منتخب توسط بایدن اختراع نشده است. پیش از این ، این اصطلاح توسط رئیس جمهور دونالد ترامپ و رئیس جمهور سابق باراک اوباما استفاده شده بود. (مرتبط: آیا این عکس “راهپیمایی MAGA” را در نیواورلئان نشان می دهد؟)

به عنوان مثال ، بر اساس عکس موجود در گتی ایماژ ، ترامپ در یک کنفرانس مطبوعاتی در 11 ژانویه 2017 در نیویورک از مارک “دفتر رئیس جمهور منتخب” استفاده کرد. عکسهای رویترز اوباما را نشان می دهد که با مارک مشابهی در نوامبر 2008 روی تریبون ایستاده است.

GSA همچنین بعضی اوقات از عبارت “دفتر رئیس جمهور منتخب” استفاده می کند ، از جمله در “یادداشت تفاهم اخیر بین اداره خدمات عمومی و جوزف آر. بایدن جونیور”. در این یادداشت آمده است: “قانون انتقال رئیس جمهور ، با اصلاحیه ، به مدیر اجازه می دهد تا اعتباراتی را برای انتقال قوه مجریه دولت در طول یک سال انتخابات جستجو کند ، که برخی از آنها به درخواست رئیس جمهور تازه انتخاب شده و رئیس جمهور تازه انتخاب شده برای استفاده تعیین شده است. معاون رئیس جمهور (از این پس دفتر رئیس جمهور منتخب نامیده می شود). “نسخه دیگری در یک دستور GSA که در ژوئن 2012 صادر شد ، ظاهر می شود.

حتما بخوانید:
پرستار سالمند مجرب در منزل

در دسامبر 2016 ، کمیته اخلاق یادداشتی را با استفاده از این اصطلاح با اشاره به تیم انتقالی ترامپ ارسال کرد و در آن اظهار داشت که “با این حال ، کابینه رئیس جمهور منتخب باید حقوق کارمندان دقیق را به اتاق بازگرداند.”

به گزارش آسوشیتدپرس ، بایدن برنده پیش بینی شده انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 در 7 نوامبر شد. آسوشیتدپرس گزارش داد که پروژه های فاکس نیوز ، سی ان ان و ای بی سی نیوز نشان می دهد که بایدن 306 رای انتخاباتی دارد ، در حالی که ترامپ 232 رای دارد. رای دهندگان کالج های انتخاباتی قرار است در 14 دسامبر رای دهند.

این بررسی واقعیت در FactChat در IFCN 2020 برای انتخابات ایالات متحده #Chatbot در WhatsApp موجود است. برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید


منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید