بررسی واقعیت: آیا جورج سوروس به دلیل “دخالت در انتخابات” در فیلادلفیا دستگیر شد؟


تصویری که در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده ادعا می کند میلیاردر جورج سوروس “به دلیل دخالت در انتخابات در فیلادلفیا دستگیر شده است”.

جمله: نادرست

هیچ مدرکی مبنی بر دستگیری سوروس به دلیل دخالت در انتخابات وجود ندارد. سخنگوی بنیاد جامعه باز تأیید کرد که این بیانیه “کاملاً غیر واقعی” است.

تأیید حقایق:

به نظر می رسد این پست فیس بوک تصویری از مقاله ای را که اخیراً در وب سایت YourNewsWire ارسال شده است ، نشان می دهد ، با یک عنوان که ادعا می کند سوروس “به دلیل دخالت در انتخابات در فیلادلفیا دستگیر شد”. سوروس ، یک میلیاردر که از طریق بنیادهای جامعه باز خود بودجه ای را به اهداف مترقی کمک کرده است ، اغلب سوژه اطلاعات نادرست آنلاین است.

مقاله ای در YourNewsWire ، که دیگر به نظر نمی رسد در دسترس باشد ، ادعا می کند که سوروس “دستگیر شد و در حال حاضر تحت بازداشت فدرال است” در فیلادلفیا در ارتباط با ادعای “کیفرخواست مهر و موم شده در شهرستان پنسیلوانیا غربی” متهم سوروس به جرم “جنایات جدی مربوط به انتخابات ایالات متحده. “این مقاله حاوی عکسهای ادعایی کیفرخواست علیه سوروس بود.

با این حال ، هیچ مدرکی مبنی بر دستگیری سوروس به دلیل دخالت در انتخابات وجود ندارد و همچنین دادگاه منطقه ای در ناحیه غربی پنسیلوانیا برای چنین چیزی کیفرخواست علیه وی صادر کرده است. با جستجوی عکس معکوس مشخص شده است که هزینه نمایش داده شده در مقاله YourNewsWire تغییر کرده است. در کیفرخواست واقعی فدرال ، اتهاماتی از جمله تقلب در سیم ، آسیب به رایانه ، سرقت شدید هویت ، و کمک به همکاری علیه شش شهروند روسیه مطرح شد ، نه علیه سوروس.

حتما بخوانید:
تیم بایدن می گوید ملاقات وی با ترامپ در جریان انتقال "ضروری" نیست

اگر سوروس به جرم دخالت در انتخابات دستگیر می شد ، مطمئناً رسانه ملی گزارش می داد ، اما هیچ گزارشی یافت نشد. جاناتان بیرچال ، سخنگوی بنیاد جامعه باز ، در نامه ای به DCNF تأیید کرد که “این کاملاً خلاف واقع است.” (مرتبط: آیا جورج سوروس صاحب دو سرمایه گذاری سیگما است؟)

YourNewsWire ، وب سایتی که به دلیل به اشتراک گذاشتن اطلاعات غلط شناخته شده است ، طبق گفته موسسه Poynter حداقل 80 بار مورد بررسی واقع شده است.

این بررسی واقعیت در FactChat در IFCN 2020 برای انتخابات ایالات متحده #Chatbot در WhatsApp موجود است. برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید

محتوای ایجاد شده توسط The Daily Caller News Foundation به صورت رایگان در اختیار هر ناشر واجد شرایط اخباری است که می تواند مخاطبان زیادی را به خود جلب کند. برای گزینه های صدور مجوز برای محتوای اصلی ما ، لطفاً تماس بگیرید [email protected].


منبع: outlandernews.ir