بررسی واقعیت: آیا باراک اوباما به جاسوسی دستگیر شده است؟


تصویری که در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده ادعا می کند که باراک اوباما ، رئیس جمهور سابق ، در تاریخ 28 نوامبر به جاسوسی دستگیر شد.

جمله: نادرست

هیچ مدرکی مبنی بر دستگیری اوباما وجود ندارد. نقل قول های مقاله در مورد محافظ محافظه کار از یک بیانیه مطبوعاتی درباره بازداشت یک کارمند سابق CIA آمده است.

تأیید حقایق:

این تصویر صفحه مقاله ای از بیور محافظه کار با عنوان “رئیس جمهور پیشین باراک اوباما برای جاسوسی بازداشت شد” را نشان می دهد ، که در 28 نوامبر منتشر شده است. Conservative Beaver یک وب سایت خبری محافظه کار کانادایی است که خود توصیف می کند و “اخبار از منابع جایگزین مورد علاقه شما” را منتشر می کند. “

“باراک اوباما ، رئیس جمهور سابق آمریکا ، در تاریخ 28 نوامبر سال 2020 به اتهام توطئه با شریک تجاری خود ، که همچنین کارمند سابق CIA بود ، برای افشای اطلاعات طبقه بندی شده به کارمندان فوق مخفی دستگیر شد. اطلاعات جمهوری خلق چین (PRC) “، در بخشی از این مقاله آمده است. بعلاوه ادعا می شود كه قاضی دستور “خسوف رسانه ها” را در آمریكا صادر كرد ، كه سایت های كانادایی و اسپانیایی مشمول این موضوع نبودند و بنابراین در مورد پیشرفت گزارش دادند.

با این حال ، هیچ مدرکی مبنی بر دستگیری اوباما وجود ندارد. بنیاد خبری Daily Caller News حتی یک روزنامه آمریکایی یا بین المللی را در مورد دستگیری ادعا شده گزارش نکرد. وب سایت وزارت دادگستری (DOJ) همچنین اشاره ای به دستگیری اوباما به خاطر هر جنایتی نکرده است. (مرتبط: آیا تحقیقات DOJ نشان داد که باراک اوباما و جورج سوروس آنتیفا را ایجاد کرده اند؟)

حتما بخوانید:
چرا اتحادیه های معلمان از فرزندان ما متنفر هستند؟

این مقاله به نقل از دستیار دادستان کل جان S. Demers و سایر مقامات دادگستری و اجرای قانون در مورد دستگیری ادعای رئیس جمهور سابق اظهار نظر کرد. جستجوی آنلاین نقل قول ها نشان داد که آنها واقعاً از بیانیه مطبوعاتی 17 آگوست در مورد دستگیری الكساندر یوك چینگ ما ، افسر سابق CIA متهم به جاسوسی ناشی شده است. نام و تاریخ را تغییر داده است. در این بیانیه خبری هیچ اشاره ای به اوباما نشده است.

بیور محافظه کار قبلاً اطلاعات غلطی را منتشر کرده بود. DCNF اخیراً اظهارات نادرستی را که رسانه ها مبنی بر دستگیری میلیاردر جورج سوروس به جرم جنایات مربوط به انتخابات دست یافته بود ، کشف کرد.

محتوای ایجاد شده توسط بنیاد خبری Daily Caller News به طور رایگان در دسترس هر ناشر خبره واجد شرایطی است که می تواند مخاطبان زیادی را به خود جلب کند. برای گزینه های صدور مجوز برای محتوای اصلی ما ، لطفاً تماس بگیرید [email protected].


منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید