بررسی واقعیت: آیا این یک تصویر واقعی از یک دینگو است که در حال خوردن کوسه در نزدیکی دو مار در ساحل استرالیا است؟


تصویری که در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده حاکی از آن است که یک دینگو در یک ساحل استرالیا کوسه می خورد در حالی که دو مار در این نزدیکی جفت می شوند.

جمله: نادرست

این تصویر دو عکس جداگانه را با هم ترکیب می کند.

تأیید حقایق:

این تصویر ظاهراً یک دینگو را نشان می دهد که کنار کوسه ایستاده و دم خود را در ساحلی با مارهای بهم پیوسته نزدیک جاده ای در پیش زمینه از دست داده است. دینگوها سگهای وحشی هستند که در استرالیا یافت می شوند ، کشوری که طبق وزارت برنامه ریزی ، صنعت و محیط زیست نیو ساوت ولز حدود 140 گونه مار خشکی و 32 گونه مار دریایی ثبت شده در آن زندگی می کند.

کاربران فیس بوک به تازگی این عکس را به اشتراک گذاشته اند ، گویی که واقعاً نشان می دهد این دو مار در حال جفت شدن هستند در حالی که یک دینگو در نزدیکی کوسه می خورد. در یکی از این پست ها آمده است: “این یک تصویر واقعی از یک دینگو وحشی است که کوسه می خورد در حالی که دو مار در ساحل عشق می ورزند. فقط در استرالیا ” (مرتبط: آیا نخست وزیر استرالیا ، اسکات موریسون ، توییت کرد: “من بسیار خوشحالم که هیچ نژادپرستی در اینجا در استرالیا نداریم؟)”

در حقیقت ، تصویر مشترک شامل دو عکس جداگانه است که به صورت دیجیتالی ترکیب شده اند. عکس dingo و کوسه حداقل از اکتبر 2011 ، زمانی که در وب سایت The Meta Picture قرار گرفت ، به صورت آنلاین در دسترس است. شخصی در فوریه 2012 عکسی از مارهای بهم پیوسته را در وب سایت Imgur قرار داد و عنوان آن را نوشت: “من از 2 مار مس در استرالیا عکس نادری گرفتم”.

حتما بخوانید:
جزئیات تخلفات جدی قانون پایانه های تجاری و سیستم مالیات دهندگان/متخلف به شدت مورد مناقشه قرار گرفته است.

به گزارش Buzzfeed News ، این اولین بار نیست که کاربران شبکه های اجتماعی این عکس را با پزشکان به اشتراک می گذارند. وی پیش از این در سال 2018 با بازیگر کمدی انگلیسی Ricky Gervais ویروسی شد توییت کردن عکس تغییر یافته در آوریل همان سال.
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید