بررسی واقعیت: آیا این ویدئو نشان می دهد که جو بایدن و دیگران در جشن تولد هفته گذشته دستورالعمل های COVID-19 را نقض می کنند؟


ویدئویی که در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده حاکی از آن است که جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب و دیگران در حالیکه هفته گذشته تولد 78 سالگی خود را جشن می گیرند ماسک ندارند یا فاصله اجتماعی ندارند.

جمله: نادرست

این ویدئو در نوامبر 2019 ، قبل از همه گیری COVID-19 ساخته شده است.

تأیید حقایق:

در این ویدئو ، کیشا لنس باتومس ، شهردار آتلانتا و دیگران تولد معاون اول رئیس جمهور را تبریک می خوانند. به گزارش آسوشیتدپرس ، تعداد زیادی از کاربران فیس بوک این ویدئو را بهمراه ادعاهایی مبنی بر اینکه هفته گذشته در روز تولد بایدن ساخته شده است به اشتراک گذاشتند.

یکی از کاربران فیس بوک در 20 نوامبر این ویدئو را با عنوان “روز تولد جو بایدن و بدون نقاب یا فاصله اجتماعی” نامگذاری کرد. “مردم احمق هستند.” (مرتبط: آیا این تصویر جو بایدن را در ماسک “Last Night” در DC نشان می دهد؟)

گرچه از پایین توییت این ویدئو در تاریخ 20 نوامبر برای آرزوی “تولد بسیار مبارک” برای رئیس جمهور منتخب در واقع در سال 2019 ساخته شده است پیگیری توییت که ویدیو “Pre-Covid” است.

“Pre-Covid!” در زیر توییت. “این پس از بحثDNCmsnbc در تاریخ 19/11/20 در کاخ سفید @ TPStudios بود.”

لباسی از پایین که در ویدئویی که توییت کرده است می پوشد همزمان با لباسی است که سال گذشته برای تولد بایدن پوشیده است. این را می توان در مصاحبه ای مشاهده کرد که شهردار آتلانتا در تاریخ 20 نوامبر 2019 با 11 Alive News انجام داد ، درست در همان روز پنجمین مناظره ابتدایی رئیس جمهور دموکرات ها که به طور مشترک توسط MSNBC و واشنگتن پست برگزار شد. به گزارش واشنگتن پست ، این مناظره که در هفتاد و هفتمین سالگرد تولد بایدن برگزار شد ، در استودیوی تایلر پری در آتلانتا برگزار شد.

حتما بخوانید:

عکس لایک خور برای اینستاگرام

https://www.youtube.com/watch؟v=22ttCtk7ch4

به گزارش نیویورک تایمز ، ویروس کرونا جدید که باعث COVID-19 می شود اولین بار در اواخر سال 2019 در چین ظاهر شد. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری اولین مورد COVID-19 را در ایالات متحده تا پایان ژانویه ، حدود دو ماه پس از فیلمبرداری تأیید نکردند.

به نقل از NBC News ، بایدن امسال تولد خود را در ویلمینگتون ، دلاور گذراند و در آنجا با نانسی پلوسی رئیس مجلس و چاک شومر رهبر اقلیت سنا دیدار کرد. بایدن در 20 نوامبر توییت عکسی از او ، پلوسی ، سومر و معاون تازه انتخاب شده کامالا هریس ، ماسک پوشیده و تمرین فاصله اجتماعی در جلسه.

وی گفت: “امروز بعد از ظهر ، من و @ KamalaHarris باSpeakerPelosi وSenSchumer ملاقات کردیم تا در مورد چگونگی کنترل این ویروس ، تسکین مورد نیاز و ساخت بهتر از قبل بحث کنیم.” توییت. “ما حق کار برای مردم آمریکا را داریم.”

این بررسی واقعیت در FactChat در IFCN 2020 برای انتخابات ایالات متحده #Chatbot در WhatsApp موجود است. برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید