بررسی واقعیت: آیا این فیلم تخریب آرا را در شهرستان کاب ، جورجیا نشان می دهد؟


ویدئویی که در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده نشان می دهد که آراots در 20 نوامبر در شهرستان کاب از بین رفته است.

جمله: نادرست

این ویدئو یک شرکت خردکن را نشان می دهد که به دفع مواد “نامناسب” مربوط به انتخابات کمک می کند. کمیته انتخابات و ثبت نام شهرستان کاب در بیانیه ای گفت که هیچ رأی گیری یا سایر مواد “مربوط به انتخابات یا واقعیت” کنار گذاشته نشده است.

تأیید حقایق:

تعداد زیادی از کاربران فیس بوک این ویدئو را منتشر کردند و ادعا کردند که این فیلم نشان می دهد مقامات شهرستان کاب در حال تخریب آرا هستند. در این ویدئو ، یک مرد سطل های زباله را به کامیونی منتقل می کند که به نظر می رسد از خرد کردن و بازیافت A-1 باشد. به نظر می رسد این فیلم در مرکز رویدادهای جیم آر میلر در ماریتا ، شهری در شمال غربی آتلانتا و مقر شهرستان کاب گرفته شده است.

در یک پست فیس بوکی آمده است: “میزان صدا را از حساب توییتر وکیل لین وود افزایش دهید و گوش دهید.” “بولتن ها همین فردا در شهرستان کاب ، جورجیا در حال نابودی است.” (مرتبط: ویدیویی با ادعاهای جعلی برای نشان دادن “پر کردن آرا” در میشیگان)

وکیل L. Lynn Wood Jr. توییت این ویدئو در تاریخ 20 نوامبر ، روزی که برایان کمپ ، فرماندار جورجیا و مقامات ارشد دولت ، نتایج این ایالت را برای انتخابات سال 2020 تصدیق کردند ، بر اساس نتایج رسمی وب سایت وزیر امور خارجه گرجستان ، رئیس جمهور منتخب جو بایدن با بیش از 12،600 رأی برنده این ایالت شد. .

حتما بخوانید:
خرید آب اکسیژنه خوراکی با بهترین قیمت + پادکست - بازرگانی آسمان

با این حال ، این ویدئو تخریب آرا در شهرستان کاب را نشان نمی دهد. اداره انتخابات و ثبت احوال شهرستان کاب در بیانیه ای در تاریخ 24 نوامبر توضیح داد که “شرکت خردکن به طور معمول به بخش پس از انتخابات پاسخ می دهد تا به مواد دخیل در انطباق کمک کند که به راحتی از بین نمی رود.” در بیانیه ای ، کمیسیون انتخابات و ثبت نام شهرستان کاب لیستی از مواردی را که شرکت خردکن به آنها کمک کرده است ، از جمله برگه های رای گیری ، ارائه کرد.

مطابق بیانیه ، “مواد بی ربط” کنار گذاشته شده شامل برچسب های پستی نادرست با اطلاعات رأی دهندگان ، کپی روش های منسوخ شده ، پاکت های آدرس داده شده ، ایمیل های چاپ شده ، نسخه های مختلف برنامه های نمابر و یادداشت های مهم است.

جانین اولر ، مدیر انتخابات ، در بیانیه ای گفت: “هیچ یک از این عناصر مربوط به انتخابات یا واقعیت نیستند.” “همه موارد بعدی ، از جمله برگه های رای گیری ، برنامه های غایب رأی دادن با امضا و هر چیز دیگری که در شمارش یا شمارش مجدد استفاده می شود ، در بایگانی باقی می ماند. بعد از اینکه ویدیویی خارج از متن در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد ، ما با مقامات دولتی تماس گرفتیم تا به آنها اطمینان دهیم که این یک کار تمیز کردن معمول است و در صورت تمایل می توانند بیایند و از مواد ذخیره شده ما بازدید کنند.

مبارزات انتخاباتی رئیس جمهور دونالد ترامپ رسماً خواستار شمارش ماشین آلات اضافی در انتخابات ریاست جمهوری 21 نوامبر در جورجیا شده است. آسوشیتدپرس گزارش داد ، مقامات انتخاباتی جورجیا گفتند که شمارش شماری که این شهرستانها قرار است تا ساعت 23:59 بعد از ظهر ، در تاریخ 2 دسامبر انجام شود ، بعید است که نتیجه انتخابات را تغییر دهد.

حتما بخوانید:
جست و جو برای قطره لاویگل حکیم خیراندیش

این بررسی واقعیت در FactChat در IFCN 2020 برای انتخابات ایالات متحده #Chatbot در WhatsApp موجود است. برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید