بررسی واقعیت: آیا این عکس MAGA March در نیواورلئان را نشان می دهد؟


تصویری که در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده ادعا می کند “راهپیمایی MAGA” را در حمایت از رئیس جمهور دونالد ترامپ در نیواورلئان ، لوئیزیانا به تصویر می کشد.

جمله: نادرست

این عکس در واقع اعتراض 2 ژوئن به خشونت پلیس در پاریس ، فرانسه را نشان می دهد.

تأیید حقایق:

CBS News گزارش داد ، هزاران هوادار ترامپ در 14 نوامبر در واشنگتن در “راهپیمایی میلیون MAGA” در اعتراض به پیروزی پیش بینی شده رئیس جمهور منتخب جو بایدن و معاون رئیس جمهور منتخب کمالا هریس تجمع کردند. یک پست در فیس بوک تصویری از آنچه به نظر می رسید یک رویداد مشابه در نیواورلئان است را به اشتراک می گذارد ، که “صدها هزار” نفر را در حال راهپیمایی در خیابان ها نشان می دهد.

در زیرنویس آمده است: “راهپیمایی ماگا در نیواورلئان” “ما صدها هزار نفر در همه ایالت ها برای رئیس جمهور خود راهپیمایی می کنیم. من هرگز این همه حمایت از رئیس جمهور را ندیده ام ، زیرا ریگان نمی تواند به من اطمینان دهد که بایدن پیروز شده است. ” (مرتبط: تصویر ادعا می کند که مقالاتی را گزارش می دهد که از جاستین ترودو گزارش می دهند “اگر ترامپ از ترک دفتر خودداری کند مداخله نظامی را وعده می دهد”)

با این حال ، این عکس از MAGA March نیست ، و نه در نیواورلئان گرفته شده است. در حقیقت ، هیچ گزارشی در مورد برگزاری چنین تظاهرات گسترده ای در 14 آوریل در نیواورلئان در رسانه ملی گزارش نشده است. واقعیت خود را بررسی کنید با جستجوی معکوس از تصاویر دریافتید که این عکس در واقع در یک مقاله آسوشیتدپرس در تاریخ 2 ژوئن درباره اعتراضات بین المللی که در واکنش به مرگ جورج فلوید در مینیاپولیس ، مینه سوتا رخ داده بود ، گنجانده شده است.

حتما بخوانید:
صعود 30 پله ای ایران در شاخص جهانی نوآوری حاصل سهم بالای طرح های نوآوری است.

آسوشیتدپرس گزارش داد: “معترضان روز سه شنبه ، 2 ژوئن 2020 در پاریس جمع می شوند.” “هزاران نفر با ممنوعیت پلیس مخالفت کردند و در دادگاه اصلی پاریس تجمع کردند تا در همبستگی با معترضین در ایالات متحده تظاهرات کنند و مرگ یک سیاه پوست را در پلیس فرانسه محکوم کنند. این تظاهرات به احترام آدام ترائور فرانسوی ، كه اندكی پس از دستگیری در سال 2016 درگذشت ، و در همبستگی با آمریكایی هایی كه علیه مرگ جورج فلوید تظاهرات می كردند ، برگزار شد. “


منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید