بررسی واقعیت: آیا این عکس جو بایدن را نشان می دهد که در حال زانو زدن و عذرخواهی از دختر جورج فلوید است؟


تصویری که در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده است ، نشان می دهد که رئیس جمهور منتخب جو بایدن در حال زانو زدن و عذرخواهی از دختر جورج فلوید است.

جمله: نادرست

عکس بایدن را نشان می دهد که با پسر صاحب فروشگاه دیترویت صحبت می کند نه دختر فلوید.

تأیید حقایق:

این ادعا که این عکس نشان می دهد بایدن در حالی که از دختر فلوید عذرخواهی می کند در حال زانو زدن است ، در روزهای اخیر در فیس بوک گسترده شده است. فلوید ، مرد 46 ساله سیاه پوستی در تاریخ 25 مه در حادثه ای که در آن گزارش شده بود یک افسر پلیس مینیاپولیس بیش از 8 دقیقه بر گردن خود زانو زد ، درگذشت. CNN گزارش داد که مرگ وی اعتراضاتی را علیه وحشیگری پلیس و بی عدالتی نژادی در ایالات متحده و خارج از کشور ایجاد کرد.

به گزارش USA Today ، در حالی که فلوید صاحب فرزند شد ، کودک موجود در عکس یکی از آنها نیست. واقعیت خود را بررسی کنید ، که با جستجوی عکس معکوس کشف شده است ، که عکس به جای بایدن در 9 سپتامبر نشان می دهد ، که با پسر یک مرد از میشیگان ، صاحب یک فروشگاه لباس در دیترویت تعامل دارد

بایدن این عکس را در ماه سپتامبر در اینستاگرام خود منتشر کرد و تا حدی نوشت که به “آینده بهتر فرزندان ما اعتقاد دارد و تا آخر برای آنها می جنگد” (مرتبط: تصویر ادعا می کند که مرگ جورج فلوید قبل از شیوع ویروس کرونا گرفته شده است)

عکس های دیگری از تعامل بایدن با پسر را که از زوایای مختلف گرفته شده است ، می توانید در گتی ایماژ و رویترز کانکت مشاهده کنید. در زیرنویس عکسی که توسط لیا میلیس ، عکاس رویترز گرفته شده است ، بایدن گفتگو با کودک را متوقف کرد زیرا نامزد انتخابات ریاست جمهوری وقت “توقف کوتاهی را در فروشگاه لباس های سیزده برای خرید چندین کالا انجام داد.” برای نوه ها “عکس دیگر بایدن را نشان می دهد در حالی که پسر در همان نزدیکی ایستاده است با پدر درج شده در تابلو به عنوان صاحب مغازه صحبت می کند.

حتما بخوانید:


به گزارش USA Today ، معاون پیشین رئیس جمهور در اوایل ماه ژوئن پیش از مراسم تشییع جنازه این مرد با اعضای خانواده فلوید در هوستون تگزاس ملاقات کرد. NBC News گزارش داد ، بایدن همچنین یک سخنرانی ضبط شده ارائه داد که در مراسم تشییع جنازه فلوید پخش شد.
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید