بررسی واقعیت: آیا این تصویر توئیت واقعی از رودی جولیانی را به سیستم های رای گیری Dominion ارسال می کند؟


تصویری که در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده است ، توئیتی از شهردار سابق نیویورک و وکیل شخصی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ، رودی جولیانی را نشان می دهد که در آن آمده است: “من شواهد محکمی در مورد کلاهبرداری دارم و می توانم تأیید کنم که Dominion را در دست داریم و روزشمارها را تجزیه و تحلیل می کنم. “

جمله: نادرست

هیچ مدرکی وجود ندارد که جولیانی توئیتی را ارسال یا حذف کرده باشد. این توییت از یک حساب توییتر تایید نشده منتشر شده است که از آن زمان به بعد به حالت تعلیق درآمده است.

تأیید حقایق:

جولیانی ادعاهای بی شماری در مورد تقلب گسترده در انتخابات را که بر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 تأثیرگذار است ، مطرح کرده است ، اگرچه به گفته نیویورک تایمز ، بسیاری از ادعاهای وی قبلاً کاملاً ابطال شده است. هفته گذشته کمیته اجرایی شورای هماهنگی زیرساخت های انتخاباتی دولت و شورای هماهنگی زیرساخت های انتخاباتی بیانیه مشترکی را منتشر کردند مبنی بر اینکه “هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد هر سیستم رأی گیری باعث حذف یا از بین رفتن آرا ، تغییر آرا یا به خطر افتادن شده است.” به نوعی “

با این حال ، تصویری که به طور گسترده در فیس بوک منتشر شده ادعا می کند ضبط توییتی از جولیانی بر روی صفحه نمایش است که ادعا می کند وی و سیدنی پاول ، دادستان سابق فدرال و وکیل فعلی مایکل فلین “شواهد جدی از کلاهبرداری” یافته اند. ” (مرتبط: آیا ارتش آمریكا سرورهایی را از سیستم های رای گیری Dominion در آلمان توقیف كرد؟)

حتما بخوانید:
رافائل وارنوک از گفتن اینکه آیا از بسته بندی قضایی در جریان بحث سنا در جورجیا حمایت می کند ، خودداری کرد

در توییت ادعایی آمده است: “منتظر خبرهای بزرگ فردا باشید.” “@ SidneyPowell1 و من شواهد جدی از کلاهبرداری داریم و می توانم تأیید کنم که Dominion را در دست داریم و در حال تجزیه و تحلیل دفترچه خاطرات هستیم. این امر تا حدی کلاهبرداری را آشکار می کند که غیرقابل انکار است کهrealDonaldTrump به طور چشمگیری برنده شد. “

Dominion Voting Systems ارائه دهنده فناوری انتخابات است که تجهیزات آن در شهرستانها و ایالت های ایالات متحده استفاده می شود. پس از انتخابات ، این شرکت مورد شایعات بی اساس مبنی بر دست داشتن در تقلب در رای دهندگان قرار گرفت.

در حالی که جولیانی قبلاً در توییتر درباره سیستم های رأی گیری Dominion نوشته است ، اما هیچ مدرکی وجود ندارد که او این عکس را در توییتر منتشر کند. حتی در حساب تایید شده توییتر او یافت نمی شود ، RudyGiuliani، و نه در بایگانی ProPublica توییت های حذف شده او. نگاهی دقیق به صفحه نمایش ، گرفتن یک توییت نشان می دهد که از دسته اشتباه گرفته شده است ، RudyGiulianl. نمایه تأیید نشده است و از آن زمان ظاهر شده است متوقف شده است.

این اولین بار نیست که کاربران شبکه های اجتماعی یک حساب توییتر تأیید نشده را شبیه به یک شخصیت عمومی مانند حساب رسمی توییتر این شخص عمومی گفته شده اشتباه می گیرند. روز چهارشنبه واقعیت خود را بررسی کنید تا تصویری از یک توییت از توییترPressSecKay منتشر کند که بسیاری از کاربران فیس بوک توافق کرده اند به کایلی مک اننی سخنگوی کاخ سفید تعلق داشته باشند.

حتما بخوانید:
اصول ست کردن لباس مردانه + تصاویر

این بررسی واقعیت در FactChat در IFCN 2020 برای انتخابات ایالات متحده #Chatbot در WhatsApp موجود است. برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید

محتوای ایجاد شده توسط بنیاد خبری Daily Caller News به طور رایگان در دسترس هر ناشر خبره واجد شرایطی است که می تواند مخاطبان زیادی را به خود جلب کند. برای گزینه های صدور مجوز برای محتوای اصلی ما ، لطفاً تماس بگیرید [email protected].
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید