بررسی انواع قفل مقابل برقی درب ورودی اتاق

باید گفت قفل مقابل برقی تابا توانایی نصب بر روی انواع قفل مقابل برقی درب های فلزی، چوبی، ضد سرقت را دارد و وظیفه باز و بسته کردن درب را دارد. پس از انجام این کار می توانید نقطه ای که زبانه درب بعد از بسته شدن روی چارچوب قرار می گیرد را به صورت دقیق پیدا کنید. قفل های ابتدایی چوبی بوده و با استفاده از کلید باز و بسته می شدند. با دیدن لینک زیر اطلاعات بهتری به دست بیاورید:

https://kelitec.ir/product-category/%d9%82%d9%81%d9%84-%d8%a8%d8%b1%d9%82%db%8c/%d9%82%d9%81%d9%84-%d9%85%d9%82%d8%a7%d8%a8%d9%84-%d8%a8%d8%b1%d9%82%db%8c/

این قفل ها فقط از طریق کلید باز می شوند. قفل آپارتمانی یا قفل مغزی برقی که برای درب داخل واحد از آن استفاده می شود به نام قفل مقابل برقی و یا قفل لادری هم شناخته می شود. این جزء مهم متشکل از یراق آلات مختلفی است که مهمترین آن ها قفل می باشد. قفل برقی درب شیشه سکوریت,قفل برقی درب سکوریت,قفل برقی درب شیشه ای قفل مقابل برقی سکوریت,میرال,فروش و نصب قفل برقی شیشه سکوریت,قفل کارتی رمزی ریموت دار درب شیشه ای ورودی, قفل برابری الکتریکی درب بازکن برقی سکوریت,قفل شفتی مغناطیسی,شیشه میرال آرارات الکترونیک متشکل شده از دو بخش مغناطیسی می باشد.

قفل مگنتیالکترومغناطیسی دو تکه و قفل مقابل برقی درب شیشه ای می باشد.قفل برقی درب شیشه ای سکوریت آرارات الکترونیک مدل ٍEL200 به همراه براکت های مخصوص شیشه می باشد و همگی سر هم شده و آماده نصب می باشند.جهت برقی کردن درب های شیشه ای,شیشه سکوریت,شیشه میرال و درب های بدون فریم و با فریم شیشه ای کاربرد و می توانیم از طریق ریموت کنترل,رمز,کارت,اکسس کنترل,سیستم های RFID,اثرانگشت,کلید شستی,چشمی مادون قرمز,سیستم اس ام اس کنترل کنترل کنیم.

قفل مقابل برقی
قفل برقی درب چوبی

در سیستم های کنترل تردد درب های شیشه ای بسیار قفل مغزی برقی مهم می باشند قفل مقابل برقی مانند درب های طلافروشی,آژانس هواپیمایی,درب های آزمایشگاه,ورودی و خروجی بخش های مختلف ICU و CCU.قفل برقی درب شیشه سکوریت قابل نصب بر روی کلیه درب های شیشه ای می باشد.

قفل یکی از اختراعات مهم بشر که در طول زمان مانند دیگر ساخته هایش، دستخوش تغییرات فراوان قرار گرفته است. قفل های ضامن دار مخصوص درب هایی با پوشش کامل هستند و فقط امکان باز کردن از داخل حیات وجود دارد. همچنین امکان کنترل این قفل از راه دور و به وسیله ی ریموت کنترل نیز وجود دارد.

از جمله مدل هوشمند میتوان از قفل استخری و قفل هتلی را نام برد.قفل استخری و هتلی با بهره گیری از مدرن ترین تکنولوژی ، بالاترین امنیت و آسایش را برای سازمان ها، باشگاهها و هتل ها تامین کرده. تمام این نکات بر اساس شرکت سازنده آن تعین میشود به صورتی که کارخانه آن نسبت به جنس و ابعاد محصول برای آن مکانیزمی تعریف میکند و نحوه نصبی متفاوت را برای او ایجاد میکند تا با محصول خود همخوانی داشته باشد و قیمت آن نیز بر اساس برند و کیفیت محصول تعین میشود.

با این حال اما فراموش نکنید که توجه به دو شیاری قفل مغزی برقی یا تک شیاری مغزی موجود بر روی قفلتان بسیار در این میان حائز اهمیت است. امنیت این قفل ها با توجه به پیشرفته شدن تکنولوژی و همچنین دزدی ها نسبت به قبل کمتر شده اما نمی توان گفت ایمن نیستند. این قفل کوچک و کاربردی به روی کمد ها قفل برابری الکتریکی در داخل باشگاه متصل قفل مقابل برقی می شود.

و برای هر کدام یک کلید تعریف می شود. قفل های مقابل برقی (چشم سوم قفل برقی) یا همان قفل لادری مناسب برای دربهای ورودی واحد ها در آپارتمان و شرکتها و ورودی اتاقها می باشد که می توان این قفل ها را با یک پالس برق ۱۲ ولت باز نمود. طرز کار این قفل به اینصورت است که با تحریکی کوتاه که توسط برق AC یا DC اعمالی به آن که 8 الی 12 ولت است ، قفل آزاد شده و تا باز شدن درب همچنان آزاد است و هنگامی که درب باز شد دوباره درب در حالت قفل قرار میگیرد . این کلید معمولاً شبیه کلید برق بوده و در داخل ساختمان یا جایی امن نصب می گردد. اگر احساس می کنید قفل لادری در جای خوبی نصب شده، می توانید دو عدد پیچ باقی مانده را هم ببندید و محکم کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید وارد وب سایت شرکت کلیتک به نشانی اینترنتی شوید. بسیار اتفاق می افتد که در مجتمع های ساختمانی که تعداد افراد زیادی از کلید برای باز نمودن قفل برقی استفاده می کنند، مغزی قفل برقی چند ماهی بیشتر کار نمی کند و برای باز کردن درب می بایست با کلید بازی کرد تا بچرخد و درب باز شود.

در صورتیکه درب فرفورژه باشد به راحتی می توان این نوع قفل را باز نمود پس از نظر امنیتی برای درب های فرفورژه به هیچ وجه توصیه نمی شوند. قفل مقابل برقی یک دستگاه کنترل قفل مغزی برقی دسترسی است که برای دربها استفاده میشود و جایگزین لبه ثابت (نصب شده بر روی چارچوب) قفلهای معلولی میشود. از میان برند های قفل مقابل برقی مختلف می توان به قفل برقی سیزا ایتالیا اشاره کرد که قابلیت استفاده با شستی و بدون آن را دارد. سایز استاندارد این قفل و قابلیت ریموتی آن را مناسب نصب روی همه انواع درها کرده بطوری که سبب شده بیشترین استفاده ی قفل برابری الکتریکی  این قفل مقابل برقی در شرکت ها ، مطب ها ، اتاق های مدیریت و طلافروشی ها باشد که با ریموت درب را از راه دور باز می کنند.

قیمت قفل مغزی برقی درب چوبی چقدر است؟

در نتیجه این مسئله، گاهی قفل درست عمل نکرده و درب قفل مغزی برقی را باز نمی­کند. این قفل برقی قابلیت نصب بر روی انواع چارچوب درب های چپ گرد و راست گرد فلزی، چوبی، آلومینیومی، ضد سرقت و معمولی را دارد و هیچ گونه وابستگی به دستگیره قبل ندارد . از میان برند های مختلف می توان به قفل برقی سیزا ایتالیا اشاره کرد که قابلیت استفاده با شستی و بدون آن را دارد. یک شکاف مستطیلی بر روی بدنه مشاهده می شود که در زمان نصب مقابل زبانه قفل قرار می گیرد.

و زمانی که اقدام به قفل کردن درب با کلید می کنید زبانه قفل به داخل این شکاف هدایت می شود. قفل برقی O&C را می توان با ولتاژ 8 تا 16 ولت متناوب و مستقیم در نقاط مختلف درب نصب نمود قفل مقابل برقی و همین موضوع باعث می شود بتوان از طریق آیفون تصویری خانه و یا با یک کلید فشاری ساده و در بیشتر اوقات از طریق ریموت کنترل آن را باز کرد. قفل مقابل برقی DORCAS جهت باز کردن درب می تواند از آیفون تصویری ریموت، اکسس کنترل و حتی تگ های دربازکن فرمان بگیرد.

اولیت دژ دفاعی در نفوذی به ساختمان از طریق درب ورودی است که اگر از قفل برقی مناسب استفاده گردد می تواند این راه را برای سارق به طور کلی ببندد. حتی با وجود سیم کشی قفل برقی ماهرانه برای این مدل، قفل برقی زنجیری زود به زود در اثر افتادگی و خرابی زنجیر از تنظیم خارج می­شود. قفل برابری الکتریکی  ممکن است درب با درست تنظیم نشدن قفل و یک ضربه محکم از بیرون، خودبه­خود باز شود.

قفل مقابل برقی
قفل لادری

همانگونه که اشاره شد این قفل را می توان به وسیله ی جعبه ای مستطیل شکل که در قسمت عقب قفل تعبیه شده و با بکارگیری یک سیم به اف اف وصل کرد. قفل برقی یوتاب یکی دیگر از محصولات برند کمپانی الکتروپیک به شمار میرود که امکان باز و بسته شدن قفل و همینطور کنترل به وسیله آیفون تصویری الکتروپیک  قفل مغزی برقی  یا هر مدل دیگر را دارد. توجه داشته باشید از آنجا که تغذیه قفل ۱۲ ولت متناوب است، تفاوتی در نصب سیم­ها به هر کدام از پینهای بوبین وجود ندارد. این قفل قابلیت نصب بر روی هر درب با قفل زبانه دار را دارا می باشد و به صورت توکار بدون کوچکترین دید از بیرو قابل نصب است.

قفل مقابل برقی الکتروپیک مدل 1275 یکی از محصولات تکمیل کننده شرکت مطرح الکتروپیک می باشد.این محصول الکتروپیک مناسب برای برقی کردن و ریموتی کردن درهای چوبی بوده که روبهروی مغزی قفل دربها در چارچوب درها قرار می گیرد، پس باید گفت که نیاز به هیچ گونه عملیاتی بر روی درب نیست و قفل مقابل برقی جاسازی قفل مقابل برقی در چارچوب درب به صورت توکار انجام می شود، همچنین کمترین کنده کاری و خرابی به بار خواهد داشت.

قفل زنجیری مناسب برای این نوع درب ها نمی باشد. قفل مقابل برقی مدل O&C طول عمر بالا و سهولت نصب از مشخصات بارز این محصول است و ما در اینجا سعی بر نقد و بررسی آن داریم. در ادامه انواع قفل برقی را پیش از بررسی سیم کشی قفل برقی معرفی می­کنیم. اگر بخواهیم قفل مغزی مقابل YALE را از نظر مشخصات ظاهری و ابعاد بررسی کنیم متوجه شباهت ظاهری و ابعاد با سایر قفل های موجود در بازار خواهیم شد قفل برابری الکتریکی چرا که این قفل برقی با داشتن بدنه ای با وزنی معادل 295 گرم و ابعاد 3×250×25 میلی متر یک قفل مغزی مقابل همانند قفل برقی O&C اسپانیا فراهم خواهد کرد. کمپانی قفل سازی یل قفل های مقابل برقی خود را با مدل YALE 45-EL9X-0816-HM-3111 به بازار ارائه میدهد.

همه ما کم و بیش با قفل درب بازکن زنجیری آشنا هستیم. آشنا هستید قفل مقابل برقی. اما آشنایی با مکانیز­مهای انواع قفل برقی بسیار مهمتر از آشنایی با برند آنهاست. با این حال اما فراموش نکنید که توجه به دو شیاری یا تک شیاری مغزی موجود بر روی قفلتان بسیار در این میان حائز اهمیت است. با توجه به نکات گفته شده دریافتیم که قفل برقی یوتاب یکی از محصولات با کیفیت در این زمینه است؛ اما با توجه به سو استفاده برخی قفل مغزی برقی از افراد، بعضی از این محصولات غیر اورجینال به بازار عرضه میشوند؛ در نتیجه تهیه محصولات اصل و اورجینال از اهمیت بالایی برخوردار است.

بنابراین افرادی به دنبال خرید این محصول هستند قفل برابری الکتریکی باید به سراغ فروشگاههایی بروند که قفل برقی یوتاب اصل را عرضه میکنند. این قفل هنگام عملکرد از خود صدای ظریفی تولید کرده و زیاد جلب توجه نمی­کند. مزیت عمده ای که این قفل دارد این است که در هنگام تحریک صدای آهسته ای از آن شنیده میشود. باید گفت قفل مقابل برقی تابا توانایی نصب بر روی انواع درب های فلزی، چوبی، ضد سرقت را دارد و وظیفه باز و بسته کردن درب را دارد. همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید خروجی های ترانس آیفون تصویری تابا مدل 8401 مستقیما به پنل درب متصل می شود.

نحوه نصب قفل مقابل برقی درب ضد سرقت

به این نوع از قفل ها مقابل برقی زبانه دار گفته میشود. مهم ترین نکته در انتخاب دستگیره کابینت متریال دستگیره می باشد که باید از موادی ساخته شده باشد که سازگار با محیط آشپزخانه و دارای طول عمر بالا بوده و در شرایط طبیعی به هیچ عنوان زنگ نزده و یا تغییر رنگ ندهد. کابینت که اصلی ترین بخش آشپزخانه بشمار می آید در انواع طرح ها و رنگ ها و متریال مختلف تولید و عرضه می گردد. دستگیره کابینت هم بر همین اساس در مدل و رنگ های مختلف طراحی، تولید و نصب می شود.

این مدل فاقد شستی روی قفل برای بازکردن درب به صورت دستی قفل مقابل برقی می باشد. اگر قفل و زبانه جوشکاری شده باشد، به سنگ فرز برای برش کاری نیاز خواهید داشت. اگر این محصول را برای درب ساده به کار می برید نیاز به اندکی تغییرات و تراشیدن لبه درب وجود دارد و اگر درب ساختمان قفل مغزی برقی شما از نوع ضد سرقت است، باید قفل مقابل برقی درب ضد سرقت را به کار ببرید. اگر قفل برقی یوتاب خراب شود؛ با تعویض کردن مغزی قفل داخلی و یا خارجی آن، به راحتی قابل تعمیر است.

مقابل برقی
قفل لادری

قفل مقابل برقی DORCAS جهت باز کردن درب میتواند قفل برابری الکتریکی از آیفون تصویری ریموت ، اکسس کنترل و حتی تگ های دربازکن فرمان بگیرد. قفل برقی توکار یال یا لادری یال مناسب درب های قلزی و چوبی می باشد و دارای قابلیت های محدود و اما بسیار عالی می باشد یمی از قابلیت های این قفل برقی ریموتی شدن این قفل برقی درب می باشد. قفل های مقابل برقی (چشم سوم قفل برقی) یا همان قفل لادری مناسب برای دربهای ورودی واحد ها در آپارتمان و شرکتها و ورودی اتاقها می باشد که می توان این قفل ها را با یک پالس برق ۱۲ ولت باز نمود.

قفل های مقابل برقی یا همان قفل لادری مناسب برای دربهای ورودی واحد ها در آپارتمان و شرکتها و ورودی اتاقها می باشد که می توان این قفل ها را با یک پالس برق ۱۲ ولت باز نمود. قفل های مقابل برقی (چشم سوم قفل برقی) یا همان قفل لادری مناسب برای دربهای ورودی واحد ها در آپارتمان و شرکتها و ورودی اتاقها می باشد که می توان این قفل ها را با یک پالس برق 12 ولت باز نمود. فروشگاه اینترنتی سیماران در این مطلب راهنمای نصب قفل لادری سیماران را به همراه شکل تشریح خواهد کرد.

قفل یکی از اختراعات مهم بشر که در طول زمان مانند دیگر ساخته هایش قفل مقابل برقی ، دستخوش تغییرات فراوان قرار گرفته است. درب و دستگیره درب بخش مهمی از طراحی قفل مغزی برقی دکوراسیون داخلی یک ساختمان را تشکیل می دهد. این قفل با یک پالس ولتاژ قفلش باز می گردد و تا زمانی که درب باز شود ، ضامنش باز می ماند و همچنین روی این قفل ضامنی تعبیه شده تا بتوان قفل را به حالت کاملا بازز در آورد تا مواقعی که برق نیست ، ضامن باز بماند. این باز بسته کردن درب ها توسط یک پالس انجام میشود البته باید گفت قفل های مقابل برقی توانایی باز کردن درب را بوسیله ریموت یا اثر انگشت را نیز دارند. انواع دستگیره موجود در بازار شامل دستگیره سوئیچی یا آپارتمانی، دستگیره اطاقی یا کلیدی، دستگیره سرویسی و همچنین دستگیره ضد سرقت که در دو نوع پلاک دار و رزتی عرضه می گردد.

قفل مقابل برقی ، قفل زبانه ای ، قفل لادری، قفل مغزی قفل برابری الکتریکی همگی نام این محصول میباشد که قابلیت نصب بر روی انواع درب های چوبی یا فلزی و حتی درب های MDF ضد سرقت را نیز دارد. طول عمر بالا و سهولت نصب از مشخصات بارز این محصول است و ما در اینجا سعی بر نقد بررسی آن داریم.

بهترین برند قفل لادری

این قفل قابلیت نصب بر روی هر درب با قفل زبانه دار را دارا می باشد و به صورت توکار بدون کوچکترین دید از بیرو قابل نصب است. این قفل مقابل برقی به روی مغزی قفل دربها در چارچوب اصلی قفل مقابل برقی درب نصب میشود دارای بدنه فلزی مقاوم و پین خلاص کن بوده و با برق 12 ولت کار میکند، لذا نیاز به هیچ گونه عملیاتی بر روی درب نیست و جاسازی مقابل برقی در چارچوب درب به صورت توکار انجام می شود، لذا کمترین کنده کاری و خرابی به بار خواهد داشت.

قابلیت تحمل فشار نیرویی معادل 330 کیلوگرم این قفل مغزی را در برابر هر گونه نیروی خارجی برای ورود به منزل یا محل کار مقاوم ساخته است و قابلیت های اتصال به دستگاه های امنیتی دیگر خیال خریدار محصول را بابت امنیت این قفل تضمین میکند.همچنین بدنه کاملا استیل از نفوذ مته های فولادی قفل مغزی برقی که دزدها برای نفوذ در قفلها استفاده میکنند تا قفل را براحتی باز کنند دشوار کرده که امنیت منزل شما را تضمین میکند. قفل حیاطی بدنه و کارکرد ساده تری نسبت به دیگر انواع قفل برقی دارد اما همچنان می تواند به عنوان یک گزینه بسیار قفل برابری الکتریکی مناسب مطرح باشد. قفل های مقابل برقی تابا دارای دو عملکرد دستی و اتوماتیک میباشند.

ایندکسر