بایدن نامزدها را برای تصدی پست های کابینه اقتصادی اعلام کرد


رئیس جمهور منتخب جو بایدن روز سه شنبه نامزدی های خود را برای سمت های اقتصادی در کابینه خود ارائه داد و گفت که اولین اولویت آنها تقویت تسکین ویروس کرونا است.

بایدن ادعا می کند که آمریکا در حال بهبود “K شکل” از بیماری همه گیر است ، برخی از آمریکایی ها رشد می کنند و برخی دیگر حتی در فقر فرو می روند. تیم اقتصادی بایدن دومین گروه اعضای کابینه وی است که وی را معرفی کرده است و احتمالاً آنها با دشواری های بیشتری برای عبور از مجلس سنا در مقایسه با تیم سیاست خارجی که قبل از شکرگذاری اعلام کرد مواجه هستند. (مرتبط: گزارش: جو بایدن رام امانوئل را به عنوان وزیر حمل و نقل در نظر می گیرد)

بایدن جانت یلن ، فارغ التحصیل دولت اوباما ، را به عنوان وزیر خزانه داری ، رئیس مرکز پیشرفت آمریکایی (CAP) نیرا تندن به عنوان مدیر دفتر مدیریت و بودجه (OMB) و رئیس دفتر سابق CFP معرفی می کند. ) والی آدیمو برای معاون وزیر خزانه داری.

بایدن گفت: “هدف ساده است: باز نگه داشتن مشاغل و مدارس با ایمنی ، و برای میلیون ها آمریکایی که شغل یا ساعت خود را از دست داده اند و مجبور به ادعای بیکاری شده اند ، باید بلافاصله به آنها کمک کنیم.”

حتما بخوانید:
تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال؛ ۵ ارزی که باید این هفته زیر نظر داشته باشید

بحث برانگیزترین نامزدی وی احتمالاً تاندن است که یک سازمان چریکی را اداره می کند و برای وزیر امور خارجه پیشین هیلاری کلینتون کار می کرد. تام کاتن ، سناتور جمهوری خواه آرکانزاس گفت که نامزدی وی آغازین نبوده است. وی همچنین ادعا كرد كه وی پس از پرسیدن یك خبرنگار لیبرال از كلینتون در مورد حمایت یكباره كلینتون از جنگ در عراق ، اگرچه وی تعامل را “فشار” توصیف كرد.

Tanden همچنین بیش از 1000 پست را از حساب توییتر خود درست قبل از نامزدی خود حذف کرد. او بارها از سناتورهای جمهوری خواه در این سکو انتقاد کرده است ، همان مقاماتی که به زودی به نامزدی او رأی می دهند

تندن روز سه شنبه گفت: “من مشتاقانه منتظر همکاری با متخصصان اختصاصی OMB برای گسترش فرصت های هر خانواده آمریکایی هستم.” “از همه شما بخاطر این فرصت عمیق خدمت رسانی متشکرم.”

بایدن گفت که تیم وی در درجه اول بر کاهش تأثیر همه گیری ویروس کرونا در اقتصاد ایالات متحده متمرکز خواهد بود. وی همچنین ادعا می کند هر بسته امدادی قبل از پذیرش کافی نبودن تصویب می شود.

بایدن همچنین دستیار قدیمی مایک دونیلون را به عنوان مشاور ارشد اقتصادی منصوب کرد.

حتما بخوانید:
تور دبی از اهواز
منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید