بایدن قصد دارد کریستوفر رای را به عنوان رئیس FBI حفظ کند


یک مقام رسمی انتقال بایدن به نیویورک تایمز گفت: کریستوفر رای همچنان مدیر FBI در دولت جو بایدن خواهد ماند ، مگر اینکه رئیس جمهور دونالد ترامپ ابتدا وی را اخراج کند.

گفته می شود که ترامپ در حال بررسی اخراج وی برای پردازش اطلاعات تحقیقات FBI در مورد مبارزات انتخاباتی ترامپ در سال 2016 است. ترامپ درست قبل از انتخابات ماه گذشته بدون هیچ تعهدی بیرون آمد تا ببیند آیا قصد دارد وری را به عنوان رئیس FBI حفظ کند یا خیر.

وری ، جمهوری خواه ، در 2 آگوست 2017 توسط سنا تأیید شد. وی جایگزین جیمز کومی شد ، که ترامپ در 9 مه 2017 اخراج کرد.

به گفته نیویورک تایمز ، یک مقام ناشناس بایدن گفت رئیس جمهور منتخب “مدیر اف بی آی را برکنار نمی کند مگر اینکه ترامپ او را اخراج کند”.

تیم انتقالی بایدن به درخواستی برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

جمهوری خواهان پارادایز را به جلوگیری از رفع طبقه بندی اسناد مربوط به تحقیقات FBI در مورد طوفان کراس فایر ، که در حال بررسی این موضوع است که آیا کمپین ترامپ با دولت روسیه توطئه کرده است تا انتخابات 2016 تأثیر بگذارد ، متهم کردند. (مرتبط: ترامپ برای پردازش اسناد روسی حرکت می کند)

رئیس جمهور منتخب جو بایدن در روز شکرگذاری در تئاتر کوئین در تاریخ 25 نوامبر سال 2020 در ویلمینگتون ، دلاور سخنرانی می کند. (مارک Makela / گتی ایماژ)

رابرت مولر که پس از برکناری کومی به عنوان مشاور ویژه منصوب شد ، هیچ مدرکی درباره توطئه ترامپ و روسیه پیدا نکرد.

حتما بخوانید:
بررسی واقعیت: آیا فرماندار پنسیلوانیا این سند را با قوانین تقدیر منتشر کرد؟

به گزارش تایمز ، مشاوران ارشد کاخ سفید و همچنین دادستان کل کشور ویلیام بار با ترامپ دیدار کردند تا وی را از اخراج ری منصرف کنند.

بار خودش اخیراً با ترامپ رابطه داشت. وی روز سه شنبه به آسوشیتدپرس گفت که وزارت دادگستری هیچ شواهدی از تقلب در رای دهندگان که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری را تغییر دهد ، ندیده است.

بار در مصاحبه ای همچنین فاش کرد که وی جان وهام ، دادستان ایالات متحده را به عنوان مشاور ویژه در تحقیقات FBI در مورد کارزار انتخاباتی ترامپ منصوب کرده است.

آکسیوس روز سه شنبه گفت ترامپ در حال بررسی جایگزینی بار قبل از پایان ریاست جمهوری خود است.

محتوای ایجاد شده توسط بنیاد خبری Daily Caller News به طور رایگان در دسترس هر ناشر خبره واجد شرایطی است که می تواند مخاطبان زیادی را به خود جلب کند. برای گزینه های صدور مجوز برای محتوای اصلی ما ، لطفاً با licensing@dailycallernewsfoundation.org تماس بگیرید.


منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید