اینجاست که وزیر امور خارجه بایدن تونی بلینکن را برای چین ، ایران ، روسیه و دیگران انتخاب می کند

[ad_1]

جو بایدن رئیس جمهور منتخب به عنوان وزیر امور خارجه آنتونی بلینکن مشاور سیاست خارجی دموکرات و منتقد جدی سیاست خارجی رئیس جمهور دونالد ترامپ است.

بلینکن یکی از کهنه سربازان کاخ سفید کلینتون و اوباما است و مواضع وی در مورد چین ، روسیه و خاورمیانه غالباً با ابتکارات رئیس جمهور ترامپ در سیاست خارجی طی چهار سال گذشته متفاوت است. (مرتبط: انتقال بایدن نتواند مشارکت تونی بلینکن در مشاوره پردرآمد و شرکتهای خصوصی را نشان دهد)

این جایی است که بلینکن با چالش های اصلی سیاست خارجی مواجه می شود که دولت بایدن با آن روبرو خواهد شد:

چین

بلینکن تأکید کرد چندین بار که معتقد است رئیس جمهور ترامپ با تضعیف روابط آمریکا با متحدان و تضعیف دموکراسی خود ، چین را تشویق کرده است.

“رئیس جمهور ترامپ به چین در دستیابی به اهداف استراتژیک خود کمک کرده است. تضعیف اتحادهای آمریکایی؟ بررسی. آیا برای پر کردن چین خلا a در دنیا می گذارید؟ بررسی. کنار گذاشتن ارزشهای خود و چراغ سبز دادن به پکن برای زیر پا گذاشتن حقوق بشر و دموکراسی در مکانهایی مانند سین کیانگ یا هنگ کنگ؟ بررسی کنید … دموکراسی خود را غیرفعال کنید … و بنابراین از جذابیت آن در مقایسه با چین کاسته اید؟ من این را یک همسر چک می نامم ، “او در ژوئیه به بلومبرگ گفت.

وی افزود: “در این مرحله ، متأسفانه ، ما باید واقعیت را بشناسیم و دیگر با Hong Kong با جعل خودمختاری رفتار نكنیم.” (مرتبط: بایدن تیم سیاست خارجی خود را ارائه می دهد ، می گوید جهان “به آینده نگاه می کند” تا آمریکا مجدداً پیشرو باشد)

بلینکن برای مقابله با چینی ها یک استراتژی موثر ارائه داد اقدام در هنگ کنگ این تشویق شرکت های آمریکایی برای ترک و در نهایت حذف هنگ کنگ از برخی نهادهای بین المللی است.

او به انتقاد از ترامپ برای خواستن ادامه داد خروج از سازمان بهداشت جهانیوی گفت ، “این فرصت را برای چین فراهم می کند تا خلا را پر کند و بر سازمان تسلط یابد.” WHO با قابل توجهی روبرو است انتقاد از رئیس جمهور ترامپ و دیگران به دلیل ادعای نزدیک بودن با چین برای مبارزه موثر با شیوع COVID-19.

در مورد تجارت ، Blinken قبلا گفته خروج از مشارکت ترانس اقیانوس آرام یک اشتباه بود و این که چین خلا left عدم حضور آمریکا را پر خواهد کرد. وی به بلومبرگ گفت كه گشایش اقتصادی آمریكا با چین “از نظر محصولات ارزان قیمت برای مصرف كنندگان ما و در واقع برای مشاغل آمریكایی نیز به ما سود رسانده است.”

رئیس جمهور ترامپ داشته است از تاکتیک های تجاری چین انتقاد می کند و سعی در تغییر روابط اقتصادی آمریکا با چین از طریق تعرفه گذاری بر کالاهای چینی و معاملات جدید تجاری. (مرتبط: “بینندگان مودب و منظم زوال آمریکا”: مارکو روبیو پان احتمالاً کابینه بایدن را انتخاب می کند)

روسیه

بلینکن همچنین در مصاحبه با بلومبرگ ترامپ را به “انجام دستورات پوتین برای تضعیف اوکراین” متهم کرد. روسیه در حالی که بلینکن معاون مشاور امنیت ملی بود ، در بهار 2014 کریمه را از اوکراین ضمیمه کرد.

در آن زمان ، Blinken به صنعت کمک کرد تحریم هایی که دولت اوباما علیه روسیه برای تصرف کریمه اعمال کرد ، اما بعداً او این تحریم ها را انجام داد پذیرفته که تلاش های دولت اوباما برای یافتن “سطح شیب دار” برای روسیه به شکست انجامیده است. در سال 2017 ، او op نوشت در نیویورک تایمز (NYT) از دولت ترامپ می خواهد اوکراینی ها را علیه مسکو مسلح کند.

فلاش پشتیبانی می کند تحقیق درباره توافق ادعایی روسیه با مبارزات انتخاباتی ترامپ در سال 2016 ، گفت که روسیه می خواهد اعتماد آمریکا به نهادهای ما را تضعیف کند. او از رئیس جمهور ترامپ برای اخراج جیمز کومی انتقاد کرد ، گفت ترامپ بود “کار روسیه” را انجام می دهد. او زودتر گفت “توافق مداوم رئیس جمهور با برنامه های روسیه واقعاً حیرت انگیز است.” تحقیق و بررسی و گزارش بعدی مولر پیدا شد هیچ دلیل قابل توجهی در مورد توافق روسیه با ترامپ وجود ندارد.

خاورمیانه

درخشیدن است مدافع قوی توافق هسته ای دولت اوباما با ایران. “آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم [sic] وی در ماه مه 2018 ، وقتی رئیس جمهور ترامپ ، گفت: “رئیس جمهور ترامپ در مورد توافق هسته ای ایران ما را در تقابل با ایران قرار می دهد.” ایالات متحده را خارج کنید برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA). (مرتبط: سناتور هاولی با انتقاد از گزینه های کابینه بایدن – به نام “سرمایه داران” ، “عاشقان جنگ”)

او به یک خودی یهودی گفت دولت بایدن به تحریم های شدید غیر هسته ای مانند “حفاظت از رفتار ناشایست ایران در سایر مناطق” ادامه خواهد داد. دولت ترامپ داشته است تحمیل شده جدید تحریم ها در مورد ایران از زمان خروج از برجام به طور مکرر.

در مورد سوریه ، بلینکن با نوشتن مجدد موارد مشترک با ترامپ را پیدا کرد در نیویورک منتشر شده است دفاع از رئیس جمهور حملات موشکی در مورد سوریه در پاسخ به ادعای استفاده از سلاح های شیمیایی بشار اسد. اما در مورد خروج نیروها از سوریه ، بلینکن به یهودی در داخل گفت که با رئیس جمهور ترامپ موافق نیست. تصمیم گیری در مورد این در سال 2019 بدون مشورت با اسرائیل

چیزی چشمک می زند گفته می شود یک بازیکن کلیدی است در پیش نویس سیاست دولت اوباما در مورد سوریه ، طبق از تسلیحات شورشیان سوریه محافظت کنید علیه رژیم اسد در مصاحبه با CNN. جنگ داخلی در سوریه ادامه دارد امروز، در اولین دوره ریاست جمهوری اوباما در کاخ سفید فوران کرد.

طبق گزارش پولیتیکو ، بلینکن مدافع مداخله آمریکا در لیبی بود ، جایی که او در میان “اقلیت صوتی” در دولت اوباما بود ، که طرفدار سرنگونی معمر قذافی بود. لیبی بیشتر به درگیری تبدیل شد پس از برکناری قذافی از قدرت و جنگ داخلی هنوز ادامه دارد.

بلینکن از میانجیگری دولت ترامپ در معاملات اسرائیل و کشورهای حوزه خلیج فارس تمجید می کند بحرین و امارات متحده عربی در مصاحبه خود با یهودی اینسایدر. (مرتبط: “کاری را که باید انجام شود انجام دهید”): ترامپ دولت خود را برای آغاز روند انتقال با بایدن هدایت می کند)

او دارد همچنین گفت که ایالات متحده نباید کمک نظامی به اسرائیل را به مسائل داخلی که ممکن است با آن توافق کند یا نه ، مانند الحاق کرانه باختری پیوند دهد. در سال 2016 او این را توییت کرد او افتخار می کند که در یک دولت خدمت کرده است “که بیش از هر زمان دیگری برای امنیت اسرائیل تلاش کرده است.”

کره شمالی

Blinken مقاله ای در اکنون در سال 2018 بگوید که بهترین مدل برای توافق هسته ای کره شمالی توافق نامه ایران توسط دولت اوباما است. او دارد اغلب نشان داده شده است اینکه خروج ترامپ از برجام اعتماد آمریکا را تضعیف می کند و توافق پیونگ یانگ برای توافق را برای واشنگتن دشوار می کند.

از سال 2016 ، بلینکن کره شمالی را چنین می بیند زمینه بالقوه همکاری با پکن ، گفت که هر دو چین و ایالات متحده منافع مشترکی در ثبات منطقه دارند. انتظار می رود که Blinken برای گفتگوهای مستقیم با کیم جونگ اون آزاد باشد ، اما به احتمال زیاد با متحدان کره جنوبی و ژاپن وارد مذاکرات خواهد شد با توجه به کره تایمز. رئیس جمهور ترامپ داشته است به طور مستقیم ملاقات کرد با رهبری کره شمالی چندین بار[ad_2]

منبع: outlandernews.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram followershtml nullednulled themes