ایالات متحده 250،000 مورد مرگ ویروس کرونا را پذیرفته است


بر اساس آمار دانشگاه جان هاپکینز ، ایالات متحده روز چهارشنبه 250،000 مورد مرگ ویروس کرونا را گزارش کرده است.

تعداد کشته شدگان در چهارشنبه شب 250 هزار و 485 نفر است ، تقریباً دو ماه پس از آنکه ایالات متحده از 200 هزار کشته در 19 سپتامبر گذشت. این تعداد حتی از بدترین برآوردهای انجام شده توسط رئیس جمهور دونالد ترامپ در اواخر ماه مارس که گفته آمریکایی ها انتظار دارند بین 100000 تا 240،000 مرگ باشد ، پیشی می گیرد.

موارد جدید روزانه ویروس کرونا از ماه سپتامبر در حال افزایش است. طبق گزارش نیویورک تایمز ، تعداد کل موارد کل بیماری همه گیر در اواسط سپتامبر کمی بیش از 6.9 میلیون نفر بوده است. به گفته جان هاپکینز ، این رقم اکنون در کمتر از دو ماه بیش از 11.5 میلیون نفر افزایش یافته است. (مرتبط: جیک تاپر خواستار واکسن کرونا ویروس “موفقیت بی اندازه” برای دولت ترامپ است)

واشنگتن ، دی سی – 13 نوامبر: دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، در مورد عملیات Warp Speed ​​در کاخ سفید در باغ گل رز در 13 نوامبر سال 2020 در واشنگتن صحبت کرد. (عکس از تاسوس کاتوپودیس / گتی ایماژ)

این خبر هنگامی اعلام شد که شرکت داروسازی Pfizer از تولید واکسن ویروس کرونا خبر داد که به گفته آن بی خطر و “95 درصد موثر” است. این شرکت متقاضی تأیید سریع سازمان غذا و دارو (FDA) است.

ترامپ قبل از روز انتخابات گفته بود که 100 میلیون دوز واکسن ویروس کرونا در پایان سال 2020 و 600 میلیون مورد دیگر تا مارس 2021 در دسترس خواهد بود. با این حال ، ارقام در دولت او این برنامه را به چالش می کشد و مدیر CDC رابرت ردفیلد به کنگره گفت که انتظار ندارد این واکسن تا تابستان 2021 به طور گسترده در دسترس باشد.

حتما بخوانید:
مجوز افتتاح حساب جاری در بانک ها؛ عملکرد ماهانه متعهد شد

دکتر آنتونی فاوسی ، عضو گروه ویژه ویروس کرونا ویروس کاخ سفید گفت که این دوزها تا آوریل 2021 به طور گسترده در دسترس نخواهد بود.

متخصصان می گویند این واکسن نشانه بازگشت به زندگی عادی نیست مگر اینکه افراد کافی آن را استفاده کنند. ترامپ رئیس جمهور منتخب جو بایدن و حزب دموکرات را به کاشت بی اعتمادی به واکسن متهم کرده است. بایدن و سایر دموکرات ها اظهار داشتند که ترامپ سرعت واکسن را افزایش داده و دستورالعمل های بهداشت FDA را به رخ می کشد. هیچ مدرکی وجود ندارد که ترامپ روند تولید واکسن را جعل کند.


منبع: outlandernews.ir

دیدگاهتان را بنویسید